Львів підтримував і буде підтримувати сумлінних підприємців, але порядок із МАФами у місті наводити потрібно, бо цього вимагає громада. Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач наголошує: місто пішло еволюційним, а не революційним шляхом, а тому кількість кіосків будуть зменшувати поступово.
Про це повідомляють в прес-службі ЛМР.
Ще у грудні 2019 року на сесії ЛМР депутати проголосували за ухвалу, яка й дала старт наведенню ладу з тимчасовими спорудами у Львові. Тоді ж було вирішено: 1350 МАФів залишать на вулицях міста, а 200 кіосків підуть на демонтаж. У список на знесення потрапили ті, на які були скарги мешканців, бо там продавали алкоголь, і ті, які роками не сплачували податків, зайняли більше міської території, ніж зазначили в документах.
«А це наші спільні з вами тротуари, газони і вуличний простір. Ну і, звичайно, втрати до міського бюджету», — зазначає заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
За кілька місяців 2020 року було знесено понад 30 павільйонів. Відтак місто демонтаж кіосків призупинило через коронавірусну пандемію. Тоді, за словами Любомира Зубача, місто вирішило взяти паузу, щоб зрозуміти реалії і дати час підприємцям адаптуватись до нових умов роботи.
«Рік часу, думаю, справедлива й чесна перерва, яку ми взяли, — зазначає Любомир Зубач. — Водночас позиція міста залишається простою: Львів — європейське місто і наші вулиці мають виглядати пристойно, а підприємці – працювати чесно. Львівська громада проти такої кіоскової „окраси“. А тому тимчасових споруд на вулицях міста буде менше. Хочу наголосити: ми пішли еволюційним, а не революційним шляхом, бо шануємо сумлінних підприємців у Львові. А тому не знесли всі кіоски в один рік, будемо зменшувати їхню кількість поступово».
Зазначимо, місто активно підтримує львівських підприємців. Ще на початку карантину у 2020 році у Львові скасували орендну плату для продуктових магазинів і аптек, які користуються комунальними приміщеннями. Тоді ж підприємців було звільнено від сплати туристичного збору, від сплати оренди конструктивних елементів, відтермінували сплату пайової участі. А на останній сесії ЛМР було проголосовано ухвалу, за якою вже у квітні підприємці зможуть встановити літні майданчики на пільгових умовах. Також Львівська міськрада звернулася до Верховної Ради та Кабміну з проханням внести зміни в Податковий кодекс і дозволити місту надати пільги для підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ груп.