Виконком Львівської міськради у п’ятницю, 21 травня, відкоригував вартість проїзду у громадському транспорті міста. Проїзд у міських автобусах, трамваях і тролейбусах подорожчає із 7 грн до 10 грн. При цьому всі наявні пільги збережуться, а вартість абонементів не зміниться.
Згідно з рішенням, вартість проїзду у автобусах, трамваях і тролейбусах міста буде однаковою – 10 грн. Нові тарифи почнуть діяти після офіційної публікації рішення, пише Zaxid.net.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Садовий погодився підняти проїзд у громадському транспорту до 10 гривень (ВІДЕО)
Ціна на квиток може не суттєво зменшуватися, в залежності від місця придбання. Зокрема 10 грн коштуватиме квиток, придбаний у водія, 9 грн – у кіосках та в «Львівелектротрансі», 8 грн 50 коп. – через QR-коди Privat24, SMS, Bluetooth, термінали самообслуговування IBOX та EasyPay. При цьому разовий квиток для студентів, придбаний у водія, коштуватиме 5 грн, у кіосках та через смартфон – 4 грн. Перевезення багажу коштуватиме 8 грн 50 коп.
Нагадаємо, міський голова отримав пропозицію від перевізників, де «обґрунтованим тарифом» записали більше 14 гривень. Приватні і комунальні перевізники не показували громаді документи-докази, які б хоч якось виправдовували таке шалене підвищення тарифів.
Після наданих пропозицій перевізників у Львові відбулося громадське слухання, на якому громада міста дала пропозицію або взагалі не змінювати тариф і лишити 7 гривень за проїзд, або зменшити тариф до 5 гривень, враховуючи масу обставин в житті українців.
Після громадських слухань Садовий не дослухався до слів львів’ян і ставши своєрідним «рефері» сказав «не вашим не нашим – 10 гривень».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шалений темп»: у Львові на 18 одиницях громадського транспорту встановлено систему для е-квитка
Львів’яни наводили не малий перелік проблем, з якими треба впоратися перевізникам перед тим, як підвищувати тариф на проїзд. Відсутність чіткого графіку курсування громадського транспорту, чистоти в салонах, питання е-квитка та так званої «чорної готівки».
Окремою темою став процес монетизації. «Чорна готівка», яку неможливо підрахувати і вивести в документах сильно грає на руку недобросовісним перевізникам. Е-квиток для транспорту Львова міг би вирішити це питання та зменшити обіг неконтрольованих грошей в маршрутках і автобусах, але питання переходу до електронного квитка в місті триває не один рік.