Перша покупка з молотка майна колонії №48 (Хуторівка, 2) викликала ажіотаж ледь не по всій Україні, адже це придбання розпочало так званий «Великий розпродаж в’язниць».
За результатами торгів, лот купили за 377 млн 500 тисяч гривень, а якщо врахувати оподаткування та інші цифри «брутто», то набереться добрих пів мільярда гривень. Цікавим стає питання, чим саме потрібно займатися, аби отримати такі гроші? Та чи законним шляхом вдалось накопичити такі суми?
Що відомо про аукціон?
Окреме майно Державної установи “Львівська виправна колонія (№48)” за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка, 2 було виставлено на аукціон 8 травня 2021 року.
Як повідомляється на сайті ProZorro.Продажі, переможцем аукціону стала компанія Девелопмент Інжиніринг Сервіс. На другому місці опинилася компанія Дубай Девелопмент (376 млн 500 тис. Грн), а на третьому — компанія апсайд Інвест (376 млн 050 тис. Грн).
Загалом на аукціон подалися сім учасників і найбільшу пропозицію подало ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс».
Аукціон був завершений вчора, 3 червня.
Переможець
За даними YouControl, архітектурна компанія «Девелопмент інжиніринг сервіс» заснована у 2015 році. Її власником є львів’янин, власник кількох будівельних компаній Тарас Зубик. Також він є керівником ПАТ «Львівський проектний інститут», що входить у групу компаній «СофтСерв».
Бізнес-партнерство Тараса Зубика з мером Львова Андрієм Садовим триває давно, а «СофтСерв» ґрунтовно співпрацює з мерією по багатьох питаннях в місті.
Перемога Зубика була з мінімальним відривом від «почесного другого місця» аукціону з різницею в один мільйон гривень.
Результат аукціону
Головними питаннями після продажу 10 гектарів землі стали гроші і доля викупленої землі.
Як зазначив глава Мін’юсту Денис Малюська, розподіл виручених коштів відбуватиметься за принципом 30/70:
30% піде до державного бюджету
70% піде на відбудову в’язничної інфраструктури і «Великий розпродаж в’язниць».
Що ж стосується викупленої ділянки, то місцевій владі і львів’янам потрібно «тримати руку на пульсі» від неочікуваних кроків нового власника 10 гектарів у Львові. Бізнесові партнери Андрія Садового рідко діють прозоро і чесно.
За день до початку аукціону депутати Львівської міської ради зареєстрували проект-ухвали, що зобов’язує на придбаній території будувати виключно об’єкти соціальної інфраструктури і жодних житлових будинків.
Ініціаторами та авторами проекту-ухвали стали депутати Петро Адамик, Любомир Мельничук, Юрій Мартинюк, Віталій Троць та Вікторія Довжик.
Що передбачено документом:
Обов’язкове функціональне наповнення території колишньої Львівської виправної колонії № 48:
- Громадською забудовою, у тому числі освітніми закладами – не менше 65 %.
- Рекреаційними зонами – не менше 10 %.
- На території громадської забудови – офісні та комерційні приміщення, а також заклади громадського обслуговування.
- Спортивний комплекс мінімальною площею 3000 кв. м.
- Центр для пенсіонерів мінімальною площею 500 кв. м.
- Мистецький центр мінімальною площею 250 кв. м.
- Медіатеку площею 500 кв. м.
- Амбулаторію площею не менше 250 кв. м.
- Інші заклади відповідно до вимог забудови території.
- Для забезпечення необхідної освітньої інфраструктури – загальноосвітню школу на 18 класів зі спортивними майданчиками мінімальною площею ділянки 1,9 га та дошкільний навчальний заклад на 150 місць мінімальною площею ділянки 0,4 га.
- Для загальноквартальної рекреації та повсякденного відпочинку населення між кварталами житлової та громадської забудови – формування озелененої, вільної від забудови ділянки орієнтованою площею 0,8 га. На цій ділянці необхідно передбачити пішохідний сквер та майданчики відпочинку для різних груп населення.
- Для формування вуличної мережі – внутрішньоквартальні проїзди для автомобілів з велосипедними доріжками, хідниками та паралельним паркуванням вздовж осі проїзної частини.
Місцева влада, особисто Андрій Садовий та львів’яни не раз наголошували на обов’язковій умові – відсутність нових житлових забудов. Проте чи буде виконана ця умова – місцевим жителям потрібно запастися терпінням та уважністю за кожним кроком будівництва. Депутати Львівської міської ради заявили, що триматимуть це будівництво на особистому контролі, але і громадськості потрібно не випускати з контролю масштабну забудову.