У Польщі розвивається мережа крамниць «Україночка» зі східноєвропейськими делікатесами. Магазини мережі є, зокрема, у містах Ґожув-Великопольський, Щецин, Познань, Сважендз, Ельблонґ, Бидґощ. Ще цього місяця відкриються два нові — у містах Старґард і Зелена Гора.
Про це розповідає Польське радіо.
Першу крамницю «Україночка» відкрили у травні 2017 року в м. Ґожув-Великопольський.
Чого не вистачає українським мігрантам у Польщі, що найбільше заважає адаптуватися? Мабуть, не у всіх те саме, втім наша сьогоднішня гостя Оксана Лагожевська зі Щецина каже, що перше — це мовний бар’єр, друге — це брак вітаміну D3, тобто сонця, якого там, де вона живе (а це північно-західний куточок Польщі) справді менше, ніж деінде, і третє — це продукти харчування, позаяк нові — здаються одноманітними за смаком…
До Польщі пані Оксана приїхала 2 роки тому на навчання, сьогодні вона керівник щецинської крамниці мережі «Україночка, яких в різних містах північно-західної Польщі налічується сім, а до кінця цього року має бути 10. У нашому ефірі Оксана Лагожевська розповідає про їх створення, про їхніх покупців та продавців, про топовий асортимент і ласощі та східноєвропейські делікатеси, за якими скучають мігранти, і за якими до «Україночки» повертаються польські покупці…
Крім крамниці у Щецині магазини «Україночка» знаходяться, зокрема, у містах Ґожув-Великопольський, Познань, Сважендз, Ельблонґ, Бидґощ. Ще цього місяця відкриються дві нові — у містах Старґард і Зелена Гора. У крамниці «Україночка» можна придбати продукти не лише з України, але й з Білорусії, Росії, Казахстану, Грузії та Молдови.
Як українські мігранти, так і поляки купують у них продукти, які дарма шукати деінде. Годі собі уявити крамницю «Україночка» без українського сала. І воно справді є, втім, імпортують його не напряму з України, а доcтавляють із Латвії. А топовим продуктом є не сало, а…