Станція зважування твердих побутових відходів у Львові на вулиці Пластовій перетворюється на маленьке сміттєзвалище зі своїм «колоритом» та вже встановленими порядками.
«На в’їзді – охорона, відеокамери… Саме звідси зважені та щасливі львівські відходи прямують у мандри Україною. Частина з них – на полігони містечок Львівщини та за її межами, де мешканців підкупили нікчемними обіцянками у краще майбутнє, інша частина – у поля та на узбіччя доріг, що виправдано безнаказанністю будь-яких злочинів у нашій державі», – описує станцію зважування ТПВ львів’янин Ігор Стукалець.
Норм за якими має зважуватися сміття на станції вже давно не передбачено: твердого покриття як такого майже не відчувається, бо все навколо вкрите шаром сміття; трактор ковшем перекидає гору відходів з однієї купи на іншу; над цим всім кружляють птахи й розносять все, що тут може бути в плані інфекцій і різних зараз, тощо.
«Якщо Ви думаєте, що територія станції зважування твердих побутових відходів – це ділянка, де розташовані ваги, і автомобілі у відносній чистоті один за другим зважуються і рухаються далі (так, як ми звикли кивати на наші європейські прагнення в культурі і чистоті), то це не так», – зауважує Ігор Стукалець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 60 тонн сміття зі Львова скинули в озеро (ФОТО)
«Антисанітарія і мінісміттєзвалище в межах міста – то ще не все, чим дивує ця станція. Безпосередньо на її території успішно працює ціла родина ромської національності. “Ми тут работаєм”, – сказав мені загорілий на сонці співрозмовник, один з представників ромського трудового кластеру сміттєзважувальної станції. Сортують пластик, метал, скло, нагадую, на території сміттєзважувальної станції, на ділянці, виділеній містом під операції з міськими відходами за наші з вами податки. Такий собі бізнес Грибовицького сміттєзвалища в масштабах вулиці Пластової. Наш з ним діалог (записаний на відео) виявився дуже цікавим. Людина орієнтується в цінах на вторсировину у всіх пунктах, що розташовані в радіусі кількох кілометрів від станції, бо в пошуках роботи пробував себе всюди. Чому розбили свій табір саме на Пластовій? Бо зарплата непогана. З його слів, платять 1000 грн в день на особу!
Ось так, панове, працює Міська стратегія поводження з відходами та інші по-модному названі аферистичні проєкти у сфері відходів міста Львова», – зазначає Стукалець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівське сміття знову дошкуляє українцям (ВІДЕО)
Нагадаємо, Черговий раз сміття зі Львова незаконно подорожує Україною. На цей раз Державна екологічна інспекція України виявила стихійне сміттєзвалище на території Хмельницької області.
Несанкціоноване сміттєзвалище облаштували в Чуднівському районі на Житомирщині. Місцеві кажуть: «везуть фурами, вночі зі Львова».
Від Житомирщини і до Чернігівщини – львівським сміттям накрило всі регіони.