Половина українців проводить у Польщі максимум три місяці, а майже кожен третій приїжджає на півроку.
Про це свідчать дані дослідження «Барометр польського ринку праці», повідомляє Польське радіо.
За даними «Барометра польського ринку праці» 47% працівників зі Сходу проводять над Віслою максимум 3 місяці, 30% приїжджає на термін від 3 до 6 місяців. У свою чергу, 14% працюють у Польщі від 6 до 12 місяців, і 4% понад рік. Більшість українців за останні п’ять років відвідували Польщу не раз (71%) та 65% заявляє, що має намір знову приїхати сюди працювати.
«Наслідком короткострокової та кругової моделі міграції є працевлаштування працівників з України на нижчому рівні. Можливість легальної роботи лише на півроку означає, що багатьом компаніям не вигідно інвестувати в підготовку персоналу зі Сходу на вищі посади», – пояснив голова компанії Personnel Service Кшиштоф Інґльот.
Президент правління компанії вказав на постійну тенденцію зростання, що стосується кращих пропозицій роботи працівникам з-за східного кордону. У 2019 році спеціалізовані посади займали 4% працюючих українців, а в 2021 році – понад 12%.
«Якщо новий проєкт міграційної політики буде реалізований, ці показники будуть зростати», – зазначив він.
Експерти відзначили, що проєкт «Польська міграційна політика – напрямки діяльності 2021-2022» передбачає поповнення дефіциту на ринку праці значною часткою висококваліфікованих іноземців та кваліфікованих робітників. Детальні положення, серед іншого, говорять: про збільшення кількості іноземців, які виконують дефіцитні професії, в тому числі медичні; залучення до Польщі іноземців, які навчаються на спеціальностях важливих із точки зору державної політики розвитку, включаючи технічні та ІТ-факультети, або впорядкування процесу визнання кваліфікацій та іноземних сертифікатів та дипломів.
«Це дуже добрий напрямок змін, тим більше, що працівники з України часто працюють у Польщі нижче своєї освіти та кваліфікацій», – відзначено.
«Барометр польського ринку праці» показує, що половина респондентів, які беруть участь в опитуванні, мають вищу освіту, тоді як 71% із них займають нижчі посади в Польщі, кожен п’ятий працює у сфері послуг, 5% виконує розумову працю і менш ніж 1% належить до управлінського персоналу.