Українські олімпійці потрапили у скандальну ситуацію на Олімпіаді у Токіо.
7 серпня на Олімпійських іграх 2020 у Токіо відбувся фінал у стрибках у висоту серед жінок.
Бронзову медаль завоювала українка Ярослава Магучіх з результатом 2.00 метра. Золото виграла Марія Ласіцкене з ОКР (2.04 м). Срібло завоювала австралійка Нікола Макдермотт (2.02 м).
Після закінчення фіналу, радіючи бронзовій нагороді та взявши український прапор, Ярослава Магучіх сфотографувалася з Марією Ласіцкене, яка тримала прапор команди ОКР.
Фотографії одразу викликали шквал критики, адже в Україні війна з Росією, а на Олімпіаді у Токіо спортсменка про це абсолютно забула.
«Казати «я поза політикою, спорт поза політикою» це ховати голову у пісок, це знімати з себе громадянську відповідальність. Це те саме, що казати «мені плювати на ту вашу війну, на те, що вас вбивають, на окупацію та смерті людей. Я хочу обійматись із росіянами, і кататись в росію, бо мені так зручно. Не чіпайте мене, бо мені байдуже на ваші, не мої проблеми», – зазначає український громадський діяч Сергій Стерненко.
На захист Ярослави Магучіх став український каратист, бронзовий призер Олімпіади-2020 Станіслав Горуна.
Дослівно: “Спорт, мать вашу, поза політикою!!! Спорт – це вид діяльності. Для більшості спортсменів національної збірної України це професія і справа життя. Відчепіться від спортсменів з вашою ****ною політикою.
Спортсмен займається своїм ремеслом. Фотографія на п’єдесталі з суперником або другом – це його частина. П’єдестал – це унікальне та виключне місце поваги, яке зводить разом лиш на момент кількох успішних атлетів завдяки їхній роботі над собою і результативним виступам. Не більше не менше. Нема “зради” у фото Магучіх з Ласіцкене.
Інколи в цей короткий момент через визнання одне одного як рівних, зароджується міцна дружба або просто хороші відносини. Нема зради у привітаннях Нікольченко і Вєрняєва своїх опонентів по спорту”.
“Грузіть спортсмена за його політичні прояви, але від**іться від спортсменів за особисті відносини, які сформувались на підставі далеких від політики речей”.
“Олімпіада доводить всім однозначно, що спорт поза політикою!! В Олімпіаді немає політики!”
“Залиште політику державним діячам і не вплітайте політику в усе підряд”.
Довідка: 2020 року Горуна був обраний депутатом Львівської районної ради від партії “Самопоміч”.
Станом на сьогодні, Станіслав Горуна солдат Навчально-спортивної бази літніх видів спорту (м. Львів).
Що передувало: Заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що російсько-українська війна накладає певні обмеження на спортсменів, які представляють Україну на міжнародних змаганнях. Вона також підтвердила, що Магучіх є молодшим лейтенантом ЗСУ. Заступниця міністра додала, що в неї запланована зустріч із Магучіх, щойно та повернеться з Токіо.
Нагадаємо, у день 8-річниці початку наступу Росії на Грузію, грузинський дзюдоїст Лаша Шавдатуашвілі перемагає росіянина.
“У день 8-річниці початку наступу Росії на Грузію, грузинський дзюдоїст Лаша Шавдатуашвілі перемагає росіянина, і одним жестом нагадує йому про те, що йому важливо нагадати. І чому йому важливо, щоб росіянин це теж розумів”, – зазначає Заступник головного редактора Українська правда Євген Будерацький.