Після звільнення з посади в.о. керівника управління безпеки міста Львівської міської ради Андрій Білий подався у відео-блогери, де і далі продовжує розкривати транспортні питання міста та агітувати до абсурдних змін.
Транспортний колапс, який щоразу активізується після найменших погодних змін або масштабних подій у Львові особливо гостро «допікає» всім, хто регулярно користується автомобілем або громадським транспортом.
Роздільні смуги руху, «острівці безпеки», нерегулярні перевезення громадського транспорту, та наскрізна боротьба за тариф на проїзд стали буденною катастрофою міста. Але на фоні цього діяльність посадовців неуклінно продовжується і проблеми не вирішуються, а лише посилюються.
Відеоблог колишнього посадовця Андрія Білого оновився черговим відео, в якому він розказує про майбутнє введення багатостраждального електронного квитка та подальші зміни, які торкнуться користувачів громадського транспорту особливо у розділі тарифу.
«Для того, аби вся система громадського транспорту курсувала була проведена фінансова модель. Взяті за основу дані по пасажиропотоку, пільгових категоріях, кількості транспорту, плани роботи рухомого складу по кожному маршруту і порахували, що при базовому тарифі 12 гривень необхідно буде дофінансувати ще 516 мільйонів гривень. Це приблизні цифри, на які можна орієнтуватися», – розповідає Андрій Білий.
Подальша інформація вже обґрунтовується саме на тарифі від 12 гривень, що готує львів’ян до неминучого здороження ціни на проїзд.
Та чи будуть зміни у якості надання послуг?
«В цей тариф включено: ремонти всіх мереж, ремонт рухомого складу ремонти приміщень. Ви бачили в якому стані сьогодні знаходиться депо тролейбусне і трамвайне?», – заявляє Андрій Білий.
Тарифна сітка на проїзд у громадському транспорті (ред.. від 12 гривень) основана лише на території міста Львів до об’єднання в ОТГ тому у розрахунок тарифу додатково розробляється питання щодо тарифікація поза межами міста, тобто доїзд до навколишніх населених пунктів.
Також варто зазначити, що підняття тарифу у себе включає амортизацію багатьох статей витрат, які лише частково будуть співфінансовуватися з бюджету міста, а як показує практика – в борг через кредити.
Тарифна сітка ціни на проїзд означає також і зміну фактичного користування. Згідно неї, довготривалі абонементи на проїзд будуть розрізані на 30 календарних днів, 180 та 365:
30 днів – 420 грн.
180 днів – 2160 грн.
365 днів – 3960 грн.
Для школярів ціна менше:
1 поїздка – 3,60 грн.
30 днів – 126 грн.
365 днів – 1188 грн.
Для студентів:
1 поїздка – 6 грн.
30 днів – 210 грн.
180 днів – 1080 грн.
365 днів – 1980 грн.
При таких розцінках на проїзд у громадського транспорту про підвищення якості надання послуг говорити зарано, адже проведення заміни або ремонту рухомого складу та наведення порядку з корупційними елементами надання послуг (чорна готівка, відкати тощо) може піти далеко не один рік.
Станом на сьогодні, за інформацією ЛКП «Львівавтодор», на сьогодні системою АСОП обладнано 322 одиниці громадського транспорту, що складає 46% від їхньої загальної кількості. Зокрема, обладнання влаштоване на 164 автобусах, 68 тролейбусах, 89 трамваях та на електробусі.
Е-квиток має запрацювати у Львові з січня 2022 року.