42% шкіл на Львівщині можуть працювати очно. Решта шкіл, відповідно до постанови Кабміну, мали б перейти на дистанційне навчання.
Про це пише Суспільне із посиланням на директора обласного департаменту освіти і науки Олега Паску. Також на Львівщині буде працювати комісія, яка перевірятиме якість дистанційного навчання.
Вчителька української мови та літератури Лілія Строцюк працює в школі в селі Оброшине. Вчителька вакцинована, але уроки відбуваються онлайн, бо в школі недостатньо вакцинованих працівників.
“У мене в класі сьогодні (27 вересня, – ред.) двоє дітей хворих – мають підвищену температуру. То вони попросились, щоб на уроки не виходили. Їм важко навіть сидіти за комп’ютером. Якщо немає ніяких проблем зі здоров’ям і немає проблем з технічним забезпеченням, буває світло вимкнули, не тягне інтернет, бувають такі похибки – тоді діти не виходять на навчання. Діти попереджають, виконують ретельно домашнє завдання”, – розповідає Лілія Строцюк.
В Оброшинській загальноосвітній школі навчається понад 500 дітей. Більш ніж 300 – зараз вчаться дистанційно, учні молодших класів – у школі.
“Ми всі на робочих місцях у школі, здобувачі освіти дома, ми маємо бути на робочих місцях. І ми зараз всі в школі, працюємо дистанційно з кабінетів, класів”, – каже директорка школи Людмила Дмитрик.
За словами директорки, до кінця цього тижня заклад перейде на очне навчання. Майже 80% працівників школи – вакциновані.
Також в області спеціальна комісія буде перевіряти якість онлайн-освіти. Вона також може працювати дистанційно.
“Комісія приходить в школу для того, щоб подивитися, чи є дистанційне навчання. Достатньо зайти на ті комп’ютери, які є в школі. Перше, якщо є платформа для дистанційного навчання, то можна тоді дальше досліджувати, наскільки вона якісна. Якщо нема платформи для дистанційного навчання, якщо педагогічна рада відповідно до рекомендацій департаменту освіти річної давнини не визначилися з такою платформою, значить там дистанційного навчання нема, бо навчання в зумі, навчання в месенджерах, у вайбері, в вотсапі, в інших месенджерах – це не є дистанційне навчання. Воно не може дати якості жодної”, – пояснює директор обласного департаменту освіти і науки Олег Паска.