У Львові на тій ділянці вул. Шевченка, де ведеться реконструкція, зрізають дерева.
Про це на сайті Гарячої лінії Львова повідомила Olesya Magerovska: “Доброго дня! Скажіть, будь ласка, на якій підставі зрізають багаторічні дерева по вулиці Шевченка, 49 під час реконструкції? Чи це погоджено? Вулиця й так зазвичай до неможливості загазована, дерева тут необхідні”.
Відтак адміністратор Гарячої лінії Львова повідомив, що звернення скерували у Районну адміністрацію Шевченківський району та в ЛКП “Львівавтодор”.
Водночас під цим постом почалось жваве обговорення.
Ігор Степанович: “По Пекарській, заради другої велодоріжки, зрубали усі дерева з лівого боку після світлофора. І вас напевно чекатиме подібна доля. Розпечена літом дорога , відсутність свіжого повітря і тіні нікого не цікавить”.
Лариса Бутенко: “На тій же підставі, з якої знищили дерева, починаючи з Шевченка, 1. Підставляти,так підставляти!!! Всіх мешканців, залишаючи шум, пилюку, погане повітря!! І чхають на наші інтереси”.
Maria Mashtaler: “Львів перетворили на помийну яму. Страшне бетонне ґетто”.
Lubow Pona: “Їм плювати на людей. Самі живуть на віллах, де є повітря”.
Віктор Онисько: “Велодоріжка буде бо роверів море”.
Виктория Джошкун: “Це жах! Всі дерева зрізали і всі з них були живі дерева,хай не кажуть потім що сухі позрізали.Вулиця жахливо виглядає тепер”.
Oleksandra Sladkova: “Для тих хто готовий чути спробую пояснити. Це найвужче місце вулиці Шевченка – 17 метрів від фасаду до фасаду. 6 років тому в планах ремонту було чітко: чотири смуги по три метри, жодних дерев, парковок, велоінфраструктури. Як сказав мені проектант «дерева на Шевченка мають рости в палісадниках, а на вулиці місця немає». З 10 людей три роки робили надзусилля щоб залишити вулицю озелененою, відтак знайшли варіант три смуги + повноцінні два ряди дерево+паркомісце”.
Oleksandra Sladkova: “Дерева на Шевченка посаджені в 50-х, про що збереглося відео. В умовах вулиць дерева живуть років по 50-70, а тут ще й посаджено було відверто такий-собі посадковий матеріал. Реконструкції з заміною мереж відбуваються раз на 40-50 років. Коли навіть немає перепланування простору (а тут воно є), треба відповісти собі на питання: а чи проживе саме це дерево ще 40 років в задовільному стані до наступної реконструкції? А чи вдасться зберегти коріння при прокладанні мереж? Якщо відповідь хоча б на одне з питань «ні», то дерева варто замінити”.
Oleksandra Sladkova: “Тож про альтернативи. Якщо обираєш між зрізати і не посадити — ліпше взагалі не реалізовувати такий проект (що і було зроблено). Якщо є вибір замінити чи не замінити — то однозначно замінити. Зрештою, обіцянок щодо посадки нових дерев на інших ділянках Шевченка було повністю дотримано. Простих рішень не буває, а думати треба перспективою 50 років принаймні. Щиро співчуваю мешканцям, але я особисто зробила все можливе щоб це була саме заміна, а не “чотири смуги і палісади”.