На початку жовтня Львівщина отримала американські ліки проти коронавірусу. До складу гуманітарного вантажу увійшло два препарати.
Зараз їх зберігають на аптечному складі у Брюховичах, розповів очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, пише Суспільне.
“Бамланівімаб” привезли у кількості 1170 флаконів, “Етесевімаб” — 2340 флаконів. Ці препарати вимагають спеціального зберігання, тобто температура має бути від +2 до +8″,— каже завідувачка аптечного складу Лариса Камінська.
“Бамланівімаб” та “Етесевімаб” — ліки проти коронавірусу, в основі яких є антитіла, спрямовані проти білків оболонки вірусу SARS-CoV-2. Ці препарати зареєстровані Управлінням з продовольства та медикаментів.
За словами очільника обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, з аптечного складу ці ліки передадуть сімейним лікарям у поліклініках, а частину доправлять до медзакладів, де лікують хворих на коронавірус.
“Згідно з протоколом медикаменти застосовуються здебільшого на первинній ланці — для профілактики коронавірусу. Зокрема, їх виписують тим людям, які мають певні супутні захворювання, підозру на ковід чи мають високий ризик інфікування”, — каже медичний директор 8-ї лікарні Львова Максим Павлов.
Один із препаратів — “Бамланівімаб”. Рік тому його екстрене використання схвалило Управління з продовольства і медикаментів США. За місяць своє рішення там переглянули. Сертифікацію відклали, доки не буде більше результатів досліджень. Але потім знову дозволили екстрено використовувати, проте лише разом з іншим препаратом — “Етесевімабом”.
Головний лікар дослідного університету Августа Філіп Кол брав участь у перевірці цих ліків.
“Ці ліки містять антитіла ідентичні тим, які мають люди, що перехворіли на ковід. Ці антитіла можуть обмежити кількість вірусу у вашому організмі. І це може дати вашому тілу більше часу, щоб зрозуміти, як виробити власні антитіла”, — каже Філіп Кол.
Клінічні випробування засвідчили, що найефективніше препарат працює тоді, коли прийняти його в перші 5 днів хвороби, щойно з’явилися симптоми, каже головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі.
“Випробування продемонстрували, що раннє лікування моноклональними антитілами проти ковіду може зменшити ризик госпіталізації і смерті на 70-85%”, — каже доктор Ентоні Фаучі.
Препарат, за словами Фаучі, рекомендовано приймати пацієнтам, старшим за 12 років та вагою понад 40 кілограм. Не бажано його використовувати людям за 65 років і тим, хто приймає ліки, які послаблюють імунну систему.