додому Бізнес Російський слід у Шегинівській громаді, або Як допомогти виграти «своєму кандидату»

Російський слід у Шегинівській громаді, або Як допомогти виграти «своєму кандидату»

2426

19 лютого 2021 року Україна, рішенням Ради нацбезпеки та оборони, ввела санкції проти компанії Sportmaster Operations Pte. Ltd, яка володіє торговою маркою та мережею магазинів «Спортмастер». Термін дії санкцій – 3 роки. Служба безпеки України повідомила, що компанія продовжила працювати в окупованому Криму, проводила конкурс в окупованому Луганську у 2017 році, а власниками компанії є колишні українські та російський бізнесмен. Власне про останніх та їхній бізнес на території Львівщини йтиме далі мова.

 

Заснували «Спортмастер» брати Фартушняки – Микола і Володимир, уродженці Кривого Рогу, які були громадянами Росії, успішно розвивали там бізнес, а згодом стали резидентами Мальти. Іншим співвласником компанії є російський олігарх Дмитро Дойхен, пише Leopolis.news.

Микола Фартушняк також є власником агропромислового підприємства – ТзОВ «Агрокультура Мостиська», яке веде свою діяльність у колишньому Мостиському районі Львівщини, зокрема на території сучасної Шегинівської громади. Щоб зрозуміти розмах діяльності підприємства – станом на травень 2021 року фірма орендувала чи володіла понад 12 тисячами ділянок (!) на території теперішніх Мостиської та Шегинівської громад.

Для людей, які мають, чи мали справи з веденням бізнесу в Україні очевидно, що без активної «співпраці» з керівництвом місцевих рад розгорнути таку «діяльність» майже неможливо.

Попри те, що РНБО ввела санкції проти однієї з компаній Миколи Фартушняка, санкції не зачепили «Агрокультура Мостиська» і підприємство продовжує ввести свою діяльність на сьомому році війни нашої держави з Росією. Ба більше, методи ведення бізнесу від власників «Агрокультури» також не несуть нічого доброго українській державі. Так, генеральний директор «Спортмастер — Україна» Ігор Чернов в інтерв’ю RAU розповів, що ще у 2012 році власники мережі перенесли бренд в Азію, щоб надати йому міжнародний статус, а всі дивіденди від прибутку йдуть в Сінгапур, а звідти виплачуються кінцевому бенефіціару. Виникає логічне питання, чи сплачує ТзОВ «Агрокультура Мостиська» бодай якісь податки на території України?

Що стосується керівництва Шегинівської громади, то вони зовсім не цураються співпраці з бізнесом від якого, буквально, тхне «російським слідом». Наприклад, 25 вересня цього року на офіційній Facebook-сторінці Шегинівської територіальної громади вийшла публікація з подякою ТОВ «Агрокультура Мостиська» за придбання дитячого ігрового майданчику у селі Мишлятичі. 13 жовтня цього року на тій же сторінці у Facebook «дякують» фірмі з російським слідом за купівлю вікон для Народного дому в Ганьковичах. Прикметно, що доброчинна активність фірми припала в часі з проведенням позачергових виборів Шегинівського сільського голови. Саме на цю посаду претендує чинна в.о. голови – багаторічна секретар Шегинівської сільської ради Оксана Павуцьо, яка балотується від «Європейської солідарності». Напрошується логічне порівняння з очільником партії Петром Порошенком, який також не цурався бізнесу в Росії.