Така бажана, але досі не добудована вулиця Ряшівська у Львові цього року святкуватиме 10 років з моменту початку будівництва.
Сполучення вулиць Патона із Кульпарківською було і лишається потребою міста, а не просто бажанням. Проте окрім гучного піару команда Андрія Садового ні на що не здатна.
10-річна історія будівництва славетно починалась, та чи доля напророкує фінал історії – не відомо. Тоді, в далекому 2011 році, за державний кошт було розпочато 3,5 кілометри, що мали сполучати Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького та ДП «Арена Львів». Автомобілем за 15 хвилин із «точки А» в «точку Б», але не судилось.
За словами тодішнього керівника управління капітального будівництва Ігоря Фалюти, гарантія дорожнього покриття мала становити 10 років. Крім цього, на вулиці планували прокласти комунікації та водопровідні мережі. Підрядною компанією тоді обрали ТзОВ «Онур Конструкціон», яке ремонтувало всі магістральні вулиці Львова до єврочемпіонату.
У 2010 році на громадських слуханнях мешканці прилеглих будинків погодились на нову вулицю. Уже в червні 2011 року підрядники збудували перші 350 м щебеневої дороги зі сторони вулиці Кульпарківської та поблизу нового терміналу Львівського аеропорту.
За словами головного інженера ТзОВ «Онур Конструкціон» Олександра Добоні, далі роботи продовжити не могли, оскільки не дійшли згоди з власниками земельних ділянок садового кооперативу. Загалом тоді вулицю збудували приблизно на 20%.
Приватна земля
Землі, якими проклали червону лінію нової вулиці, перебувають у приватній власності садівничого товариства «Садівник-Люкс» (7 ділянок) та дачного кооперативу «Урожай» (42 ділянки). Крім цього, проект передбачав знесення житлових будинків на Любінській, 187 та 191. У ЛМР спершу змінили цільове призначення земель із сільськогосподарських на землі промисловості, а також погодили викупити або замінити земельні ділянки приватних власників. У межі червоних ліній потрапляла АЗС, яку перенесли ближче до Щирецької.
Чиї гроші?
У 2011 вартість вулиці оцінили у 171 млн гривень за тодішніми розцінками без урахування транспортних розв’язок. Разом із ними вартість вулиці становила б приблизно 400-500 млн гривень. У районі Кульпарківської спроектували трирівневу розв’язку, а поблизу Любінської – дворівневу.
Загалом будівництво нових та ремонт наявних вулиць та доріг до «Євро – 2012» фінансували із держбюджету. У 2011 році місто мало отримати приблизно 300 млн гривень, однак за словами міського голови Львова Андрія Садового, держава заборгувала перед підрядниками, тож місто будувало вулиці у борг. За різними даними, нині держава досі винна Львову приблизно 170 млн гривень.