Депутати Львівської міської ради проголосували за те, щоб не продовжувати співпрацю з адвокатами у позові Винників щодо входження у склад Львівської тергромади, але поки відмовляються погоджуватись на схему виконавчої влади щодо кількості старост.
Депутати проголосували за те, щоб “cкасувати рішення 24-ї сесії Винниківської міської ради від 09.10.2020 № 3030 “Про затвердження повноважень на здійснення представництва інтересів Винниківської міської ради та її виконавчого комітету”.
Тобто фактично Винники відмовились від позову до ЛМР про неправомірне приєднання міста до Львівської міської територіальної громади. Це питання вже давно і регулярно виносилось на сесію, але щоразу його знімали з голосування. Та Андрій Садовий був наполегливим і все ж зумів переконати депутатів і домовитись з ними про позитивне рішення. По суті, воно знімає проблему судової тяганини Львова з Винниками з приводу їх входження у Львівську МТГ.
“Ми мусили приймати компромісне рішення, бо по-іншому Винники далі не могли функціонувати у львівській громаді. Адже поставало питання: а хто надалі має платити цим адвокатам? Львів їх не наймав, а Винники вже не можуть платити. Тому пішли на взаємні поступки, які полягали в тому, що взамін ЛМР повністю закриває “винниківський блок”. Тобто завершити усі процеси приєднання. Хоч це і означає, що справа вже не зможе повернути “на круги своя”. Також йшлося про те, що будуть покриті борги Винниківської міськради, хоча до цього підходять вибірково – по кожному кейсу окремо”, – розповів у коментарі депутат Львівської міської ради Володимир Марусяк.
Ще одним питанням, довкола якого триває довгий переговорний процес, є затвердження старостинських округів. Виконавчі органи хотіли б щоби їх було шість, а узгоджена позиція більшості депутатів – сім округів.
“Узгоджена позиція фракцій: у місті має бути сім старостинських округів. Не на рік, як це пропонують у Садового, а на постійно, як передбачено законом. Та виконавчі органи стоять на своєму і хочуть переконати нас, що має бути шість округів, а оскільки вони не мають голосів у раді, то й знімають це питання з порядку денного”, – розповів політик.
Він додав, що рішення суду щодо визнання незаконним приєднання Рясне-Руської сільської ради до складу Львівської МТГ не впливає на цей процес, оскільки воно не набуло законної сили:
“Зараз очікуємо рішення Верховного суду по Малехову і власне на нього і будуть орієнтуватись і інші судові справи”.
Відзначимо, що окрім Малехова та Рясне-Руської, з подібними позовами звернулись також Дубляни.