Народний депутат, лідер «Європейської солідарності» і п’ятий президент України Петро Порошенко, якому висунули підозру в держзраді у «вугільній справі» проросійського політика Віктора Медведчука, завтра повертається до України.
Про це пише Дзеркало тижня.
В Офісі генерального прокурора ще у грудні підписали клопотання про арешт Петра Порошенка, а Печерський районний суд Києва дозволив затримати Порошенка, щоб доставити його до суду для обрання запобіжного заходу. Засідання призначено на 11:00 17 січня.
За інформацією нашого джерела в Офісі генпрокурора, Банкова постійно визначалася зі стратегією затримання Порошенка. Але не лише бажання зірвати лідеру «ЄС» телекартинку з багатотисячною підтримкою в момент затримання силовиками (команда ґрунтовно готується до зустрічі лідера), стало ключовим у зміні рішення Банкової.
За словами джерела, є проблеми з якістю рішення Печерського суду, яке було ухвалено за півгодини. «У рішенні про затримання міститься низка слабких процесуальних моментів, які адвокати можуть легко розбити і цим поставити під сумнів всю справу», – уточнює джерело.
Тому народний депутат, швидше за все, отримає можливість самостійно прийти до Печерського суду завтра об 11:00. І тільки якщо він не прийде, прокурори матимуть підстави його затримати.
Безумовно, з огляду на «хитання» Банкової, рішення будь-якої миті можуть змінити.
Щодо перспективи судового засідання та запобіжного заходу для Петра Порошенка на період розслідування, то за версією джерела, на нього чекає цілодобовий домашній арешт. Під яким зараз перебуває його партнер у справі Віктор Медведчук. «Сума застави з 1 мільярда гривень, швидше за все, злетить до 100 мільйонів», – уточнило джерело.
Нагадаємо, 20 грудня Петру Порошенку оголосили підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій. За версією слідства, у 2014-2015 році президент України «віддав перевагу» не постачанню вугілля з Африки, а постачання з тимчасово окупованої території Донецької і Луганської областей. Координував постачання, імовірно, сам Медведчук.
Текст підозри містив низку помилок, а сам документ підписала не генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, а її заступник Олексій Симоненко.
Держбюро розслідувань викликало Порошенка на допит 23 грудня, але політик виїхав із країни, пообіцявши повернутися у січні. Замість нього до ДБР прийшли його представники.
Згодом суд наклав арешт на майно Порошенка, зокрема те, яке давно переписано на родичів. Під санкцію суду потрапили й пов’язані з народним депутатом телеканали «Прямий» та «5 канал», однак у ДБР стверджують, що це ніяк не позначиться на роботі мовників.