Госпітальна база в області залишається такою ж як була на початку пандемії. Це – 24 заклади охорони здоров’я, які можуть приймати пацієнтів з COVID-19 та законтрактувалися з Національною службою здоров’я на надання такої допомоги. З них 10, після того, як спала хвиля захворюваності, Департамент охорони здоров’я перевів у режим очікування. Сьогодні з керівниками цих лікарень провели нараду і дали їм доручення приготуватися, щоб у будь-який день вони могли включитися у роботу.
Про це повідомив під час пресбрифінгу директор профільного департаменту Орест Чемерис, передає “Еспресо.Захід”.
Головний медик області наголосив: епідситуація на Львівщині погіршується щодня, на що вказує підвищення показників, визначених відповідною Постановою Кабінету Міністрів.
Перший такий показник – це коефіцієнт виявлених випадків. Донедавна він становив 5%, а за станом на сьогоднішній ранок (18 січня. – Ред.) – 10%. Щодня у Центр профілактики і контролю хвороб надходить близько 2000 зразків і кожен другий з них виявляється позитивним. “Якщо ж проаналізувати динаміку госпіталізації пацієнтів на Львівщині, то приблизно зі середи минулого тижня (12 січня. – Ред.) ми спостерігали тенденцію до незначного збільшення. Госпіталізували у цей період по 50-70 осіб. А от вже починаючи з минулих вихідних (15-16 січня. – Ред.) кількість хворих, які потребували стаціонарного лікування, значно зросла. Зокрема за вчорашню добу (17 січня. – Ред.) госпіталізували 183 особи, – навів порівняння посадовець. – За станом на сьогоднішній ранок на стаціонарному лікуванні перебуває 1118 хворих, з них 87 – у реанімаційному відділенні. 33 – на апаратах штучної вентиляції легень. Завантаженість ліжок зростає. Тож можемо констатувати, що чергова хвиля коронавірусної хвороби вже почалася і збудником, який домінуватиме під час цієї хвилі, буде штам “Омікрон”. Наразі всі індикаторні показники відповідають “жовтій” зоні”.
Орест Чемерис зазначив, що зростає кількість хворих дітей, які потребують госпіталізації. За його словами, лише за останні три доби (15-17 січня. – Ред.) у Львівський “Охматдит” було госпіталізовано 40 діток. За станом на сьогоднішній ранок на стаціонарному лікуванні у “ковідному” відділенні цього закладу перебуває 68 пацієнтів. “Тож зараз вкрай важливо дотримуватися правил карантину: носіння масок, гігієни рук і соціальної дистанції, яка дозволяє уберегтися від інфікування при контакті з хворою людиною чи носієм. Ми розуміємо, що під час такого тривалого святкового періоду цими правилами часто нехтували. Це й спричинило швидше поширення коронавірусної хвороби”, – припускає головний медик Львівщини. Він прогнозує, що госпіталізованих буде чимраз більше.
Завідувач “ковідного” відділення Львівської обласної клінічної лікарні Омелян Синенький додав, що ситуація у ЛОКЛ відображає ситуацію, яка є у Львівській області: “За станом на сьогоднішній ранок у нашому закладі перебуває 43 пацієнти. За останню добу госпіталізували 11 хворих. Шестеро пацієнтів перебуває у реанімаційному відділенні, з них троє – на апараті штучної вентиляції легень. 45% хворих – з коморбідними станами (наявністю одного або кількох захворювань, крім первинного. – Ред.). З них шестеро – на замісній нирковій терапії, п’ятеро – з гострими порушеннями мозкового кровообігу, дев’ятеро були прооперовані в ургентному порядку, після чого отримали позитивний ПЛР-тест. Вакцинованих серед усіх хворих – 10 осіб. Це показує, наскільки підступним є “Омікрон”.
Орест Чемерис зауважив, що серед усіх госпіталізованих у Львівській області вакцинованих двома дозами – близько 10%. У більшості з них перебіг захворювання – середньої тяжкості. На стаціонарне лікування потрапляють, як правило, через загострення іншої, домінуючої патології. У групі ризику – пацієнти зі серцево-судинними захворюваннями, ендокринними порушеннями тощо. “Досвід попередніх хвиль показує, що вакциновані якщо й хворіють, то хворіють легко і лікуються амбулаторно. А якщо й потрапляють у стаціонар, це пов’язано із загостренням хронічних проблем у них”, – наголосив посадовець.