Від початку війни на Львівщину вже переїхали 93 підприємства.
Як розповіли у відділі інвестиційної політики Львівської обласної військової адміністрації це підприємства у галузях харчової, хімічної, легкої, меблевої промисловості та деревообробки, будівництві, машинобудуванні та металообробці, повідомляє пресслужба Львівської обласної військової адміністрації.
«Загалом ми опрацювали вже більш як 400 заявок на релокацію. З 93, які переїхали, роботу розпочали 38»,- розповів керівник відділу Орест Фільц.
Серед них, як ми уже писали раніше, український лідер на ринку натуральної кави Gemini Espresso, також компанія MatroLuxe – один з найбільших в Україні виробників матраців, м’яких та корпусних меблів.
Також вже найближчим часом у Львівській області свою роботу розпочнуть два потужні українські підприємства машинобудівної галузі. Минулого тижня у Львівській ОВА їх керівники підписали відповідні договори про оренду виробничих приміщень. Це ТОВ «УК «ВІТРОПАРКИ УКРАЇНИ», в складі групи компаній ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування», та промислова компанія «Пожмашина», яка є єдиним виробником великої спеціалізованої протипожежної техніки в Україні.
Сьогодні Міністерство економіки України спільно з Укрзалізницею та обласними військовими адміністраціями сприяють перевезенню виробничих потужностей підприємств, які релокуються. Львівська ОВА спільно з підприємцями допомагають у пошуку складських та виробничих приміщень.
«Підтримка та допомога підприємствам, які переїхали на Львівщину з інших регіонів, – серед ключових напрямів, у яких зараз працює Львівська ОВА», – зазначив начальник ЛОВА Максим Козицький.
Та додав – очікують в області створення релокованими підприємствами понад 2,5 тисячі робочих місць.
Окрім підтримки під час релокації, для підприємств, які перереєструють свій бізнес на території Львівщини, в області передбачили фінансову допомогу. Так, Львівська ОВА запускає Програму підтримки бізнесу на період воєнного стану.
Приблизний фінансовий ресурс, який першочергово заклали на видатки Програми – 50 млн грн.
«Програма розрахована як допоміжний інструмент до вже тих ініціатив, які запроваджує держава в частині зменшення податкових навантажень, безвідсоткових кредитів тощо. Основним її завданням є підтримка бізнесу, якому в сьогоднішніх умовах доволі нелегко. Зокрема це підтримка релокованих підприємств, експортного потенціалу, створення нових робочих місць на території Львівської області»,- розповів перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.
Програма працюватиме через три інструменти: безповоротну фінансову допомогу релокованим виробничим підприємствам, ваучерну підтримку на маркетингові послуги або послуги сертифікації, безповоротну фінансову допомогу на закупівлю обладнання в окремих виробничих галузях.
«Програма зможе охопити 250 суб’єктів господарювання. Такими додатковими заходами ми хочемо активізувати підприємницьку діяльність, в тому числі тих підприємств, які на даний момент забезпечують і здійснюють релокацію з інших областей», – додав Андрій Годик.
Вже наступного тижня Програму опублікують на сайті Львівської ОВА та розпочнуть прийом документів.