Зв’язок з українськими захисниками на меткомбінаті «Азовсталь» зник і поки невідомо, що саме зараз там відбувається.
Відповідаючи на питання ведучої чи можливий реальний прорив на Азовсталь, наскільки міцна є ця споруда Бойченко сказав: «На жаль, сьогодні з хлопцями пропав зв’язок. Немає зв’язку, щоб зрозуміти, що відбувається. У безпеці вони чи ні. Безпосередньо вчора ще мав зв’язок, а сьогодні, на жаль, нічого не можу прокоментувати. Молимося за наших героїчних хлопців і дякуємо їм за той подвиг, який вже вони сьогодні зробили для всієї нашої країни – вони стримали ворога, дали нам більше часу підготуватися. І вони справжні, мужні і дуже героїчні наші захисники Маріуполя. Дякуємо їм за це».
Маріупольський міський голова нагадав, що у заблокованому місті кожного дня йдуть важкі бої на території «нашої фортеці «Азовсталь».
«Хоробрі хлопці боронять цю фортецю. Але дуже важко, тому що працюють по цій фортеці з важкої артилерії, працюють танками, працюють авіацією, кораблі підійшли і також гасять по цій фортеці. Але треба розуміти, що там сьогодні знаходиться також місцеве населення, мирні мешканці», – додав Бойченко.
Як повідомлялось, 3 травня в ефірі телемарафону UAразом командир 12-ої бригади оперативного призначення Нацгвардії України Денис Шлега, який зараз перебуває на території меткомбінату «Азовсталь», заявляв, що наразі в укриттях на меткомбінаті перебуває близько 200 мирних мешканців Маріуполя, серед яких 20 дітей. Крім того, Шлега повідомив, що на Азовсталі в дуже тяжких умовах – без необхідних медикаментів, без належного медичного забезпечення – знаходяться близько 500 поранених, яких теж треба вивозити.
Він закликав до термінового введення режиму припинення вогню та продовження евакуації громадян на безпечні території, контрольовані владою України.
У межах спеціальної операції 1 травня вдалося вивезти з Маріуполя понад 100 цивільних осіб. 30 квітня командування полку «Азов», який боронить Маріуполь, повідомило, що з території заводу вдалося вивезти 20 жінок і дітей. Евакуація людей із заводу не стосується військових та поранених, бо Організація Об‘єднаних Націй, за сприяння якої триває евакуаційна місія, не бере на себе таку відповідальність.
3 травня до Запоріжжя прибули ще 156 мешканців Маріуполя, які ховалися в укритті меткомбінату «Азовсталь».
Агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф.