Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначаються одразу три свята — Покрова Пресвятої Богородиці, День захисників і День українського козацтва.
День захисників і захисниць України
День захисників, який щорічно відзначається 14 жовтня, відносно молоде свято для України. Йогоо заснували у 2014 році на тлі загальної декомунізації й розв’язаною росією війни на Донбасі.
Про перенесення святкування Дня захисника вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня та зміну назви свята тодішній президент України Петро Порошенко заявив під час своєї промови на День Незалежності України у 2014 році.
З 2015 року набрав чинності указ про те, що 14 жовтня, День захисника України, є державним вихідним днем (у воєнний час усі державні свята є робочими днями).
У 2021 році свято перейменоване День захисників і захисниць України.
Покрова Пресвятої Богородиці
14 жовтня православні українці відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Як вважається це свято з’явилося понад тисячу років тому – в 910 році в Константинополі, і пов’язане з явищем Богородиці, яка допомогла вірянам, укривши їх своїм омофором – вбранням для богослужіння. Саме слово «покров» означає «покривало».
У народній традиції у цей день відзначається зустріч осені із зимою. Свято пов’язане з початком вечірніх дівочих посиденьок й осіннього весільного сезону. Назву свята також пов’язують з першим снігом, який «покривав» землю, вказуючи на близькість зимових холодів.
Також свято стало символом заступництва, що допомагало воїнам здобувати перемоги в битвах. Вважається, що на Покрову молитви й замовляння про заміжжя володіють великою силою, тому дівчата, які мріють про весілля, намагаються провести ритуал, щоб вийти заміж протягом року.
День українського козацтва
Також на 14 жовтня припадає й День українського козацтва. Так, запорізькі козаки вважали Богородицю своєю заступницею, тому завжди шанували її та молилися перед її іконою. Вони настільки вірили у її силу та відзначали цей день, що в народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Саме 14 жовтня козаки збирали велику нараду, на якому обирали отамана та визначалися з подальшими планами.
У календарі національних свят День українського козацтва був встановлений відповідно до Указу президента України від 7 серпня 1999 року.