Суспільство Які в новому році податки чекають на українців

Які в новому році податки чекають на українців

-

Які в новому році податки чекають на українців

Суспільство Які в новому році податки чекають на українців

Для підприємців у наступному році практичного нічого не зміниться, оскільки не зростуть показники до котрих прив’язаний ЄСВ та єдиний податок (ЄП). А от податок у 2% від доходу скасують. Це відбудеться скоріш за все навесні.

Про це пише «24 бізнес».

Таке рішення уряд пояснив суттєвим недоотримання бюджету та створенням схем легалізації незаконно здобутих коштів. Ця пільга також розповсюджувалась й на гральний бізнес, що нардепи вважали не чесним.

ФОП 1 групи: єдиний податок – 286,4 гривні (10% від 2 684 гривень); ліміт річного доходу – 1 118 900 гривень або 167 розмірів мінімальної зарплати.

ФОП 2 групи: єдиний податок – 1 340 гривень (20% від 6 700 гривень); ліміт річного доходу – 5 587 800 гривень або 834 мінімальні зарплати.

ФОП 3 групи: єдиний податок – 5% від суми доходів для неплатників ПДВ, або 3% від суми доходів для платників ПДВ; ліміт річного доходу – 7 818 900 гривень або 1 167 мінімалок (однаково для платників та неплатників ПДВ).

Зверніть увагу! Ставка єдиного податку залишиться незмінною для тих, у кого 3 група. Тобто такі ФОПи у 2023 році будуть сплачувати, так само як і цьогоріч – 5% від суми доходів для неплатників ПДВ, 3% від суми доходів для платників ПДВ, спеціальні 2% для неплатників ПДВ на час дії воєнного стану.
Податки в бюджеті-2023

У бюджеті-2023 урядовці залишили без змін податок на доходи та прибуток, військовий збір. Вони як і раніше складатимуть 18% та 1,5% відповідно. А от розмір акцизу таки зріс.

На тютюн податок складатиме 20% — 2 097,12 гривні тисячу штук.

На алкоголь теж становитиме 20% — 133,31 гривні за літр 100% спирту тисячі літрів, акциз на пиво – 59,82 гривні за літр 100% спирту.

ПДВ на пальне

Також у наступному році повернеться акциз на пальне, однак його розмір різнитиметься для різного його виду:

52 євро – для автогазу,

100 – для пального.

Однак такий розмір податку діятиме на період військового та надзвичайного стану, але не пізніше 1 липня 2023 року. Після цього ставка ПДВ повернеться до рівня 20%, а акцизи – до 213 євро та 140 євро за 1000 літрів на бензин і дизельне пальне відповідно.

Зверніть увагу! Законопроєкт № 7668-д містить вийняток для пального на потреби військових. Якщо замовником такого пального є Міноборони, акциз становитиме 0 євро за 1000 літрів.
Чи запровадять реформу “10-10-10”

Оскільки у бюджеті на наступний рік ми бачимо різний розмір податку, то це означає, що чекати на впровадження реформи “10-10-10” не варто. Разом з тим, нещодавно у Зеленського розповіли за яких умов готові повернутись до цієї реформи.

За повної ліквідації усіх пільг та диференційованих ставок, підвищення низки податків реформа може таки відбутись. Якщо нардепи встигнуть проголосувати за зміни протягом року, то ми “10-10-10” зможемо побачити не раніше, ніж у 2024 році, адже розмір податку на поточний рік вже визначено.

Серед компенсаторів, які розглядають в ОП, – запровадження прогресивної ставки на ренту на видобуток корисних копалин (руда, газ, нафта, вугілля), вищі акцизи на пальне та алкоголь, а також податки на забруднення, зокрема металургійний пил.

Нагадаємо! Концепція “10–10–10” передбачає зниження ставок податку на доходи фізосіб, на прибуток підприємств та податку на додану вартість – до 10%. Також повне скасування єдиного соціального внеску (ЄСВ) та підняття ставки військового збору вдвічі з 1,5% до 3%.

Пальне та генератори

До весни 2023 року уряд ухвалив законопроєкти, котрі дозволяють ввозити генератори без мита та ПДВ, але є умова – власники бізнесу повинні сплачувати екологічний податок використання генератора, коли підприємство використовує понад 200 тонн пального на рік для його роботи.

Станом на 19 грудня українці завезли 510,3 тисячі генераторів, з яких:

​239, 9 тисячі завезли на пільгових умовах із застосуванням нульового мита.

92% завезених генераторів придбали юридичні особи,

8% або 18,6 тисячі – фізичні.

Оскільки генератори працюють на пальному, то уряд також дозволив підприємцям зберігати до 2 тонн пального без ліцензії та інших дозвольних документів. Водночас для зберігання більш ніж двох тонн пального компаніям буде потрібно подавати декларацію у податкову. Раніше суб’єктам господарювання заборонено зберігати понад 5 літрів пального для власних потреб без відповідних ліцензій.

Важливо! Вище згадані норми не стосуються АЗС, оптовиків та нафтопереробних заводів. При цьому, зміни вводитимуться на період дії воєнного стану, а відповідний закон планують прийняти до кінця року.

Податок на пай

Через те, що близько третини землі перебуває у “сірій оренді”, нардепи ухвалили зміни згідно з якими, селяни та фермери з 2023 року будуть сплачувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) за свій пай. Буде сплачувати орендодавець чи сам власник паю – залежить від того, чи є офіційний договір оренди.

Якщо договір про оренду є, то МПЗ сплачує орендар.

Якщо немає – власник паю.

Також передбачається, що для орендодавців та орендарів, які чесно сплачують податки, нічого не зміниться, адже введення МПЗ не повинно призвести до збільшення їх податкових зобов’язань.

Яким буде розмір податку

Власник паю, який не має офіційного договору про оренду, повинен буде сплачувати в середньому 1,5 тисячі гривень у бюджет громади. Формула розрахунку МПЗ залежить від того, проведена нормативна грошова оцінка земельної ділянки (паю) чи ні.

Якщо нормативно грошова оцінка проведена: МПЗ = НГОд x К x М / 12.

МПЗ – мінімальне податкове зобов’язання;

НГОд – нормативна грошова оцінка відповідної земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю;

К – коефіцієнт, який становить 0,05;

М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

Якщо нормативно грошова оцінка не проведена: МПЗ = НГО x S x К x М / 12.

МПЗ – мінімальне податкове зобов’язання;

НГО – нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю;

S – площа земельної ділянки, гектарах;

К – коефіцієнт, що становить 0,05;

М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

Податок повинні сплачувати особи, які володіють, або взяли в оренду ділянки:

земельні ділянки, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів (товариств) у результаті приватизації (купівлі/продажу, оренди) у межах земель, що належали цим кооперативам (товариствам) на праві колективної власності чи перебували у їх постійному користуванні;

землі запасу;

невитребувані земельні частки (паї), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду;

земельні ділянки зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

земельні ділянки, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів.

Коментарі

Останні новини

Усі чоловіки від 18 до 60 років повинні отримати військово-обліковий документ з VIN-кодом, ‒ юрист

Усі військовозобов’язані, навіть ті, хто мають право виїзду за кордон, повинні отримати у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки...

Президент озвучив очікуваний результат Саміту миру у Швейцарії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що результатом Саміту миру має стати комюніке, підписане лідерами країн. Про це повідомило Радіо Свобода.  «Ми...

Зеленський підписав закон про штрафи для ухилянтів

Президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за порушення мобілізації і військового обліку. Про це повідомила Українська правда з...

Міноборони запустило мобільний застосунок Резерв+

Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Про це повідомила пресслужба МОУ. У повідомленні зазначено: "Завтра, 18 травня, набуває чинності...

Козицький: Аеропорт «Львів» має відновити роботу

Одним з пріоритетів Львівської області у галузі гостинності є відновлення роботи аеропорту «Львів». Але це відбудеться лише тоді, коли...

У Львові розпочався Національний туристичний саміт

У Львові стартував Національний туристичний саміт. Це майданчик для обговорення актуальних питань та викликів, які на сьогодні постали перед...

У Львові розпочалися змагання для учнів військових ліцеїв «Юнацький резерв»

Військово-прикладні змагання «Юнацький резерв» на кубок Центру спеціального призначення Національної гвардії України «Омега» розпочалися сьогодні, 17 травня, у комунальному...

Нардепа В’ятровича оголосили в розшук у росії

Екскерівника Українського інституту національної пам’яті оголосили у Росії у розшук, він пожартував з цього приводу. Про це історик та...

Львів’ян закликали правильно сортувати органічні відходи

Львівське комунальне підприємство «Зелене місто» звертається до мешканців із проханням правильно розділяти відходи та нагадує, що можна викидати у...

На Львівщині водій «Chevrolet» наїхав на 75-річного велосипедиста

На Львівщині водій «Chevrolet Captiva» скоїв наїзд на велосипедиста. ДТП сталась 16 травня о 12.20 на автодорозі «Львів -...

Які нові повноваження отримає поліція після 18 травня

З набуттям чинності оновленого законодавства про мобілізацію 18 травня, українська поліція отримає розширені можливості для перевірки громадян Детальніше про це...

Філатов про “бронювання”: Скоро зупиняться громадський транспорт, водоканали та теплоенерго

У мене скоро зупиниться громадський транспорт і нікому буде працювати на водоканалах та в теплоенерго. Про це в телеграм написав...

На Львівщині 41 громада фінансує ЗСУ, – ГО “Нескорені”

В організації надіслали запит у всі 73 громади області щодо співпраці з військовими та волонтерами. Більше половини громад регулярно...

У Львові представили унікальні зразки текстилю

Учора, 16 травня, у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбулося відкриття виставки «Аксіологія гобелена». Про це повідомили у...

Військові у Львові можуть безкоштовно отримати послуги масажу

Відтепер учасники бойових дій зможуть не лише безкоштовно займатися у фітнес-клубах міста, але й отримувати послуги масажу за такою...

Погода у Львові

Lviv
хмарно
10.7 ° C
10.7 °
10.7 °
80 %
4.3kmh
100 %
Сб
16 °
Нд
19 °
Пн
22 °
Вт
22 °
Ср
21 °
- Advertisement -