Суспільство Які в новому році податки чекають на українців

Які в новому році податки чекають на українців

-

Які в новому році податки чекають на українців

Суспільство Які в новому році податки чекають на українців

Для підприємців у наступному році практичного нічого не зміниться, оскільки не зростуть показники до котрих прив’язаний ЄСВ та єдиний податок (ЄП). А от податок у 2% від доходу скасують. Це відбудеться скоріш за все навесні.

Про це пише «24 бізнес».

Таке рішення уряд пояснив суттєвим недоотримання бюджету та створенням схем легалізації незаконно здобутих коштів. Ця пільга також розповсюджувалась й на гральний бізнес, що нардепи вважали не чесним.

ФОП 1 групи: єдиний податок – 286,4 гривні (10% від 2 684 гривень); ліміт річного доходу – 1 118 900 гривень або 167 розмірів мінімальної зарплати.

ФОП 2 групи: єдиний податок – 1 340 гривень (20% від 6 700 гривень); ліміт річного доходу – 5 587 800 гривень або 834 мінімальні зарплати.

ФОП 3 групи: єдиний податок – 5% від суми доходів для неплатників ПДВ, або 3% від суми доходів для платників ПДВ; ліміт річного доходу – 7 818 900 гривень або 1 167 мінімалок (однаково для платників та неплатників ПДВ).

Зверніть увагу! Ставка єдиного податку залишиться незмінною для тих, у кого 3 група. Тобто такі ФОПи у 2023 році будуть сплачувати, так само як і цьогоріч – 5% від суми доходів для неплатників ПДВ, 3% від суми доходів для платників ПДВ, спеціальні 2% для неплатників ПДВ на час дії воєнного стану.
Податки в бюджеті-2023

У бюджеті-2023 урядовці залишили без змін податок на доходи та прибуток, військовий збір. Вони як і раніше складатимуть 18% та 1,5% відповідно. А от розмір акцизу таки зріс.

На тютюн податок складатиме 20% — 2 097,12 гривні тисячу штук.

На алкоголь теж становитиме 20% — 133,31 гривні за літр 100% спирту тисячі літрів, акциз на пиво – 59,82 гривні за літр 100% спирту.

ПДВ на пальне

Також у наступному році повернеться акциз на пальне, однак його розмір різнитиметься для різного його виду:

52 євро – для автогазу,

100 – для пального.

Однак такий розмір податку діятиме на період військового та надзвичайного стану, але не пізніше 1 липня 2023 року. Після цього ставка ПДВ повернеться до рівня 20%, а акцизи – до 213 євро та 140 євро за 1000 літрів на бензин і дизельне пальне відповідно.

Зверніть увагу! Законопроєкт № 7668-д містить вийняток для пального на потреби військових. Якщо замовником такого пального є Міноборони, акциз становитиме 0 євро за 1000 літрів.
Чи запровадять реформу “10-10-10”

Оскільки у бюджеті на наступний рік ми бачимо різний розмір податку, то це означає, що чекати на впровадження реформи “10-10-10” не варто. Разом з тим, нещодавно у Зеленського розповіли за яких умов готові повернутись до цієї реформи.

За повної ліквідації усіх пільг та диференційованих ставок, підвищення низки податків реформа може таки відбутись. Якщо нардепи встигнуть проголосувати за зміни протягом року, то ми “10-10-10” зможемо побачити не раніше, ніж у 2024 році, адже розмір податку на поточний рік вже визначено.

Серед компенсаторів, які розглядають в ОП, – запровадження прогресивної ставки на ренту на видобуток корисних копалин (руда, газ, нафта, вугілля), вищі акцизи на пальне та алкоголь, а також податки на забруднення, зокрема металургійний пил.

Нагадаємо! Концепція “10–10–10” передбачає зниження ставок податку на доходи фізосіб, на прибуток підприємств та податку на додану вартість – до 10%. Також повне скасування єдиного соціального внеску (ЄСВ) та підняття ставки військового збору вдвічі з 1,5% до 3%.

Пальне та генератори

До весни 2023 року уряд ухвалив законопроєкти, котрі дозволяють ввозити генератори без мита та ПДВ, але є умова – власники бізнесу повинні сплачувати екологічний податок використання генератора, коли підприємство використовує понад 200 тонн пального на рік для його роботи.

Станом на 19 грудня українці завезли 510,3 тисячі генераторів, з яких:

​239, 9 тисячі завезли на пільгових умовах із застосуванням нульового мита.

92% завезених генераторів придбали юридичні особи,

8% або 18,6 тисячі – фізичні.

Оскільки генератори працюють на пальному, то уряд також дозволив підприємцям зберігати до 2 тонн пального без ліцензії та інших дозвольних документів. Водночас для зберігання більш ніж двох тонн пального компаніям буде потрібно подавати декларацію у податкову. Раніше суб’єктам господарювання заборонено зберігати понад 5 літрів пального для власних потреб без відповідних ліцензій.

Важливо! Вище згадані норми не стосуються АЗС, оптовиків та нафтопереробних заводів. При цьому, зміни вводитимуться на період дії воєнного стану, а відповідний закон планують прийняти до кінця року.

Податок на пай

Через те, що близько третини землі перебуває у “сірій оренді”, нардепи ухвалили зміни згідно з якими, селяни та фермери з 2023 року будуть сплачувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) за свій пай. Буде сплачувати орендодавець чи сам власник паю – залежить від того, чи є офіційний договір оренди.

Якщо договір про оренду є, то МПЗ сплачує орендар.

Якщо немає – власник паю.

Також передбачається, що для орендодавців та орендарів, які чесно сплачують податки, нічого не зміниться, адже введення МПЗ не повинно призвести до збільшення їх податкових зобов’язань.

Яким буде розмір податку

Власник паю, який не має офіційного договору про оренду, повинен буде сплачувати в середньому 1,5 тисячі гривень у бюджет громади. Формула розрахунку МПЗ залежить від того, проведена нормативна грошова оцінка земельної ділянки (паю) чи ні.

Якщо нормативно грошова оцінка проведена: МПЗ = НГОд x К x М / 12.

МПЗ – мінімальне податкове зобов’язання;

НГОд – нормативна грошова оцінка відповідної земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю;

К – коефіцієнт, який становить 0,05;

М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

Якщо нормативно грошова оцінка не проведена: МПЗ = НГО x S x К x М / 12.

МПЗ – мінімальне податкове зобов’язання;

НГО – нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю;

S – площа земельної ділянки, гектарах;

К – коефіцієнт, що становить 0,05;

М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

Податок повинні сплачувати особи, які володіють, або взяли в оренду ділянки:

земельні ділянки, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів (товариств) у результаті приватизації (купівлі/продажу, оренди) у межах земель, що належали цим кооперативам (товариствам) на праві колективної власності чи перебували у їх постійному користуванні;

землі запасу;

невитребувані земельні частки (паї), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду;

земельні ділянки зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

земельні ділянки, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів.

Коментарі

Останні новини

Нічних богослужінь на Великдень у катедральних храмах Львова не буде

Цієї неділі, 20 квітня, християни в цілому світі святкуватимуть Воскресіння Христове. У Львові цьогоріч, через повномасштабну війну та комендантську...

Бутусов: головою Сумської ВЦА призначено людину сенатора рф Деркача

Зеленський призначає головою Сумської обласної ВЦА людину сенатора РФ, зрадника Деркача, Олега Григорова, який втік та кинув підлеглих і...

Розпочато кримінальне провадження за фактом нападу на журналіста Юрія Макарова

Вчора пізно ввечері, невідомий напав на Yuri Makarov, виконавчого продюсера Суспільного Мовлення і відомого журналіста, і наніс йому ножове...

Прикордонники фіксують зростання пасажиропотоку

Сьогодні, 17 квітня, під час брифінгу заступник начальника відділу організації прикордонного контролю 7 прикордонного Карпатського загону Владислав Пясецький розповів,...

У Великодній понеділок громадський транспорт у Львові курсуватиме за розкладом вихідного дня

Як поінформували в управлінні транспорту ЛМР, у Великодній понеділок, 21 квітня, міські автобуси, трамваї та тролейбуси курсуватимуть за розкладом...

Ще двох львівських митників взяли на хабарі

Правоохоронці повідомили двом інспекторам Львівської митниці про підозру в одержанні хабарів. Встановлено, що інспектори налагодили схему одержання неправомірної вигоди...

Масового обливання на площі Ринок не буде

Наступного тижня традиційних обливань на поливаний понеділок, який припадає на 21 квітня, на площі Ринок — не буде. Жодних...

До Охматдиту звернулися двоє пацієнтів із тяжкими ускладненнями після подряпин котів

До офтальмологів лікарні «Охматдит» звернулися двоє маленьких пацієнтів із тяжкими ускладненнями після подряпин котів. Обидва випадки призвели до повної...

ДТП у Зимній Воді: одна з машин перекинулася, четверо травмованих

Четверо травмованих внаслідок автозіткнення у Львівському районі. ДТП сталася 16 квітня, близько 15.30, у селі Зимна Вода Львівського району. Повідомили...

На Львівщині трирічний хлопчик упав з трактора і потрапив під його колесо

На Львівщині травмований трирічний хлопчик, який упав з трактора і потрапив під його колесо. ДТП сталася 16 квітня, близько 17.10,...

Директор ЛОКЛ Михайло Гичка зробив дружині подарунок вартістю 500 тис. грн

65-річний в.о. генерального директора КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна лікарня" та водночас депутат Львівської обласної ради Михайло Гичка подав...

На Львівщині розпочали підготовку до наступного опалювального сезону

У Новороздільській громаді філія Новороздільської ТЕЦ ТОВ «Нафтогазтепло» розпочала ремонтну кампанію щодо заміни та реконструкції зношених ділянок теплотрас. Повідомила пресслужба...

Львівтеплоенерго звіряє показники лічильників: контролери працюватимуть увечері

Контролери ЛМКП «Львівтеплоенерго» проводять звірку показів квартирних лічильників гарячої води. Для зручності мешканців, перевірка проводиться в післяобідній час -...

Як змінилась освіта Львівщини за 5 років

Про те, як змінилася освіта Львівщини та яких результатів досягли в межах реалізації Програми розвитку освіти Львівщини на 2021-2025...

Погода у Львові

Lviv
кілька хмар
17.7 ° C
17.7 °
17.7 °
77 %
4.4kmh
12 %
Чт
18 °
Пт
21 °
Сб
17 °
Нд
19 °
Пн
20 °
- Advertisement -