В G7 збираються оголосити про плани щодо довгострокових інвестицій у збройні сили та економіку України.
Про це повідомила журналістам старша директорка Ради національної безпеки США з питань Європи Аманда Слоут, пише УНІАН із посиланням на CNN.
За словами чиновниці, сьогодні Альянс проведе установче засідання Ради Україна-НАТО, далі відбудеться зустріч президента США Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським.
Вже після завершення саміту НАТО разом з іншими лідерами G7 та Зеленським Байден зробить «важливу заяву» про посилення військового потенціалу України і додаткову допомогу країні. Раніше зміст заяви президента США викрили журналісти.
«Сполучені Штати разом з лідерами G7 оголосять про наш намір допомогти Україні створити армію, здатну захистити себе та стримати наступ у майбутньому», – сказала вона.
Як зазначила Слоут, буде оголошено про довгострокові інвестиції, спрямовані на забезпечення стійкості бойових сил в Україні, здатних стримувати російську агресію зараз і в майбутньому. Крім того, йтиметься про заходи, спрямовані на забезпечення сильної та стабільної економіки України та просування програми реформ, потрібних для реалізації євроатлантичних прагнень Києва.
Представниця США також повідомила, що Джо Байден і лідери НАТО «одноголосно погодилися» надіслати Києву «значний» пакет допомоги, однак відмовилася розкрити деталі.
Вчора в Литві розпочався дводенний саміт НАТО, від якого Україна очікувала отримати запрошення приєднатися до Альянсу з відкритою датою, однак отримала умови для вступу і оголошення про скасування для країни проміжного етапу на цьому шляху – Плану дій щодо членства.
В Естонії таку позицію НАТО назвали назвали невірним сигналом для РФ. Президент України Володимир Зеленський, який присутній на заході, заявив, що це «безпрецедентно й абсурдно, коли немає жодних часових рамок і для запрошення, і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення».
12 липня, на другий день саміту, в уряді Великобританії повідомили, що партнери України з «Великої сімки» підготували довгострокові «історичні» гарантії безпеки. Напередодні голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що українську владу влаштовує будь-яка модель гарантій безпеки, яка не є альтернативою членства в НАТО.