Якщо у світі хочуть авторитетно заявити про злочини Володимира Путіна, то необхідно його судити заочно. Російський народ обрав його президентом, а тому винен у цьому настільки ж, як німці, які у свій час підтримали Гітлера.
Про це йдеться у матеріалі The Telegraph, інформує Цензор.НЕТ.
Автори тексту пропонують уявити Нюрнберзький процес, де на лаві підсудних сидить Путін, а біля нього його однодумці, такі, як Лукашенко, Медведєв, командири, які керували знищенням Маріуполя і розстрілами в Бучі, а також брехливі пропагандисти з державного телебачення Росії й православної церкви. Головним церковним злочинцем є патріарх Кирило, який також був і є співробітником КДБ і ФСБ.
“Проблема цієї картини полягає в її неправдоподібності. Наразі не існує суду, який міг би судити Путіна – саме тому близько 39 демократичних країн, включаючи Велику Британію, створили “основну групу”, яка вивчає можливість створення “трибуналу з питань агресії”, щоб мати справу з ним у разі його повалення”, – пише The Telegraph.
На думку авторів публікації, Путін, без сумніву, винен у багатьох злочинах, але міжнародним законом визначено, що вина має бути доведена цілковито.
Агресія оголошена поза законом Статутом ООН, а кримінальна відповідальність за її здійснення покладена на Міжнародний кримінальний суд (МКС), який врешті-решт виробив просте визначення, що набуло чинності у 2018 році. Його порушення – це вторгнення, чи анексія будь-яких чужих територій. Саме це зробив російський диктатор.
The Telegraph припускає, що Путін цілком міг би спиратися на порушення умов різних договорів зі сторони НАТО, адже у 1990 році популярним був вислів “ані кроку на схід”, який приписували чиновникам Альянсу. Але офіційно така позиція не була зафіксована ні в одному документі.
Отже, захист Путіна буде відкинутий будь-якою колегією міжнародних суддів.
Але де суд, який може його судити?
МКС видав ордер на арешт, але він навряд чи з’явиться в Гаазі, а цей суд не має повноважень судити його за його відсутності, йдеться в матеріалі.
На думку авторів публікації, що якщо світ хоче показати, що не боїться російського диктатора, то потрібно провести такий суд і заочно розглянути справу про злочини Путіна і його соратників.
“Цей судовий процес надасть реального значення злочину агресії, який ніколи не був предметом судового розгляду з часів Нюрнберга. Важливо створити прецедент, який може слугувати стримуючим фактором для інших”, – підсумувало видання The Telegraph.
Раніше The Times писало, що послідовність подій у Росії показує, як Путін поступово втрачає контроль над подіями в країні.