В районах області тривають зустрічі з сім’ями військовослужбовців, організовані в межах роботи Координаційних центрів. Ці зустрічі є важливою частиною роботи, спрямованою на підтримку родин військових, які часто стикаються з безліччю викликів.
Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.
Нещодавно формат таких зустрічей змінився, щоб краще відповідати потребам родин. Тепер на зустрічах рекомендована присутність соціальних представників ТЦК СП, менеджерів офісів Координаційного центру, психолога, священника, сімейного лікаря-терапевта, представників Офісу підтримки сімей військових та юриста. Такий підхід дозволяє забезпечити комплексну підтримку родинам, відповідаючи на їхні найгостріші питання та потреби.
Присутні мають можливість отримати роз’яснення від фахівців. Менеджери Координаційного центру допомагають з організаційними питаннями, а психологи за потреби надають необхідну емоційну підтримку.
Графік на цей тиждень (доповнюється):
- 29 травня, 11.00 – Зустріч із родинами ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які загинули (пропали безвісти), померли, потрапили в полон під час захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією росії проти України/ м. Ходорів/ Палац культури;
- 29 травня, 11:00 – ГО «Жити чекаючи». Перша зустріч з родинами зниклих безвісти, м. Золочів, читальний зал Золочівської публічної бібліотеки;
- 31 травня, 12.00 – м. Городок, Народний Дім.
- На зустрічах порушують важливі питання, такі як особливості проходження ВЛК та ДНК-експертиз, алгоритми пошуку зниклих, виплати страхових полісів від банків, забезпечення психологічною та юридичною допомогою, отримання посвідчень УБД, перепоховання загиблих, пільги для ветеранів та їхніх родин, тощо.
«Зустрічі також слугують важливим майданчиком для координації роботи різних служб і організацій. Це дозволяє забезпечити ефективну допомогу родинам військовослужбовців, адже ми розуміємо, наскільки важливо діяти спільно, щоб допомогти тим, хто потребує нашої підтримки.
Разом ми можемо зробити більше для підтримки тих, хто стикається з важкими життєвими обставинами. Ми продовжуємо працювати, щоб забезпечити родинам військовослужбовців всю необхідну допомогу та підтримку», – зазначає Галина Бордун.
За її словами священник є важливою особою в громадах. Вони об’єднують навколо себе духовну спільноту. Наприклад, отець Білас за участі менеджера офісу Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівської ОВА при Яворівській районній державній адміністрації Алли Жмурко разом з Комісією душпастирства тверезості СДЄ УГКЦ та сестрами редемптористами провели дні духовної віднови для сімей військовослужбовців: https://loda.gov.ua/news/98450.
Координаційні центри при Львівській обласній військовій адміністрації та їх офіси в районах області були створені за ініціативою начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Керівник Координаційного центру – Галина Бордун.
У офісах доступні різні види підтримки, такі як консультації психолога, допомога у перекваліфікації та пошуку роботи, адаптація за місцем проживання, юридична підтримка та гуманітарна допомога. Графік роботи центрів: з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 17:00.
Нагадаємо, що в ЦНАПах області можна отримати підтримку від соціальних працівників ТЦК СП. Деталі: https://loda.gov.ua/news/100775
Для отримання психосоціальних послуг або інших видів підтримки: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxdSpH0MzEtCTAv8qfD84uBd3fOXIuHHPVIc_lYdeet85dyQ/viewform
Стати партнером і долучитись до надання психосоціальної допомоги на Львівщині: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeS9MBjru6cjsNdC8GCwHEuYQlxH2MZKOgDqvP0Jxk9VuSfSg/viewform
Детальну інформацію про послуги та події можна знайти на сайті https://loda.gov.ua/project/57381 та на сторінці Координаційного центру у Facebook https://www.facebook.com/coordination.centers.lviv.region