Як розповів директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Орест Тимчишин, під час негоди у минулу суботу у Львівській громаді було зафіксовано падіння понад 100 дерев. З них 55 лежали на дорогах, тротуарах, скверах – на територіях, які обслуговують комунальні служби райадміністрацій. Більшість із них були розкрижовані та забрані ще у суботу.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
«Першочергово комунальні служби реагували та забирали ті дерева, які створювали перешкоди для руху транспорту чи пішоходів. Більшість із них була вивезена в той же день. Решта – вчора, роботи тривають і сьогодні. Бо крім дерев, падали і гілки, які не створювали суттєвих незручностей для транспорту чи людей. Загалом станом на зараз вивезено 50 дерев, що впали біля доріг, тротуарів, у скверах.
Також було падіння дерев на прибудинкових територіях та тих, які обслуговують управлінські компанії. В окремих випадках вони самостійно вирішували ці питання», – розповів Орест Тимчишин.
Загалом до вивезення розкрижованих дерев сьогодні залучено 18 одиниць техніки та 81 людину.
Над очищенням території міста працює майже 1,5 тис. людей та 37 вантажних машин для вивезення бруду та сміття. Також задіяно 5 вакуумних та 5 поливальних машин. Також проводять гідродинамічну промивку дощової каналізації.
За інформацією управління екології та природних ресурсів, зараз відомо, що у парках громади впало 20 дерев. Їх також розкрижовують, вивозять першочергово ті, що лежали біля пішохідних доріжок. Деревину передають комунальним підприємствам та установам міста, які використовуватимуть її для опалення своїх будівель.
Також після негоди комунальні служби проводили першочергові роботи щодо протікання дахів, що були пошкоджені. Щоб у випадку повторних опадів не продовжувалося замокання. «Для ремонту покрівель трьох житлових будинків, що у Галицькому та Шевченківського районах міста, необхідно буде виділяти кошти з резервного фонду. Йдеться про орієнтовно 2 млн грн. До слова, ці два райони постраждали від негоди найбільше. Головне, що не постраждали люди», – наголосив Орест Тимчишин.
Додамо, у місті був створений оперативний штаб з ліквідації наслідків буревію. Комунальні служби оперативно приступили до роботи та працювали у черговому режимі. У суботу на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) було прийнято рішення про виділення додаткових коштів на всі необхідні роботи.