Сьогодні, 25 червня, Львівська ОВА підписала меморандум про співпрацю з GIZ, Добротвірською селищною радою та ДТЕК.
Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.
Цей Меморандум спрямований на забезпечення стабільності енергетичної інфраструктури, енергетичної безпеки та систем теплопостачання в селищі Добротвір Львівської області. Відтак, сторони співпрацюватимуть для зменшення ризиків опалювального сезону в Червоноградському вугільному регіоні.
«Я хочу підкреслити той факт, що наша співпраця стане ще одним етапом співпраці, яку ми проводимо з 2022 року. Одним з пріоритетних завдань, де будуть потрібні зусилля усіх, є підготовка до зими. Хочу подякувати за ту довіру, яку ви висловлюємо нам і GIZ як нашим партнерам. Ми зі свого боку поділимось технічними знаннями для проведення експертної оцінки. Зараз ми формалізуємо нашу співпрацю заключенням договору. Перед нами стоїть велика мета і постає чимало викликів.
І я хочу, щоб кожен розумів наскільки нагальними є проблеми, які ми намагаємось вирішувати, і щоб ми всі діяли якнайактивніше. Маємо разом співпрацювати і працювати», – наголосила директорка проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», GIZ Міріам Фаульветтер.
Співробітництво у межах меморандуму має допомогти громадам пристосуватися до проблем, пов’язаних з руйнуванням енергетичної інфраструктури.
Проєкт також впроваджує системні рішення для забезпечення енергетичної безпеки та теплопостачання у громадах Червоноградського вугільного мікрорегіону. Це допоможе підтримати належний рівень комфорту та стабільності для кожного мешканця регіону.
«Сьогоднішній меморандум є надзвичайно важливим в контексті ситуації з електропостачанням і теплопостачанням. Кроки, які робить GIZ назустріч громадам, є безпрецедентними. Питання розробки концепції децентралізованого електропостачання та теплопостачання потребує державного врегулювання цих процесів. Якщо нам вдасться реалізувати такий перший проєкт на рівні області, це стане правильним прикладом для всіх інших.
Закликаю громади скористатися цією можливістю та розробити кілька проєктів щодо децентралізованого електропостачання та теплопостачання. Ці проєкти матимуть величезний вплив не лише на опалювальний сезон, але й визначатимуть подальшу реалізацію подібних ініціатив. Щиро дякую GIZ за лідерство. Сподіваюся, що таких проєктів буде більше», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Крім того, сьогодні відбулася окрема зустріч начальника Львівської ОВА Максима Козицького з директоркою проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», що реалізується GIZ Україна, Міріам Фаульветтер.
Під час зустрічі сторони обговорили:
- Прогрес у розробці політики та плану дій поступової справедливої трансформації для Червоноградського вугільного мікрорегіону;
- Виклики у підготовці до опалювального сезону у Червоноградському вугільному мікрорегіоні;
- Підтримку місцевих громад у створенні нових робочих місць і розвитку альтернативних джерел доходу;
- Впровадження зелених технологій та енергоефективних рішень у регіоні;
- Забезпечення соціальної підтримки працівників вугільної галузі під час переходу на нові види діяльності.
«Сьогодні ми стикаємося з проблемами у підготовці до опалювального сезону через руйнування енергетичної інфраструктури, і наша мета – забезпечити стабільність та безпеку для мешканців регіону. Ми вдячні за підтримку GIZ, завдяки цій співпраці можемо ефективніше впроваджувати структурні зміни, сприяти розвитку місцевих громад і залучати нові інвестиції. Сподіваємося на подальшу ефективну співпрацю у межах проєкту справедливої трансформації вугільних регіонів», – зазначив Максим Козицький.
Він також додав, що окрім справедливої трансформації вугільних регіонів, Львівщина зацікавлена в проєках з реконструкції систем водопостачання та каналізації. Особливо актуальною є модернізація водопостачання в мікрорайонах, розташованих між Західним Бугом та Віслою. Львівська область розглядає всі можливі варіанти співпраці, включаючи децентралізаційні проєкти, які можна реалізувати в майбутньому.
«Дуже дякую за зустріч. З мого останнього візиту сюди минуло 3 роки. З тих пір відбулось багато подій. Ми розуміємо складнощі, з якими стикаються вугільні регіони України, особливо у нинішній ситуації, і ми вдячні за можливість продовжувати нашу співпрацю. Ми будемо продовжувати нашу роботу у Червоноградському вугільному мікрорайоні, оскільки бачимо, що це дуже успішний шлях і ми хотіли б внести в нього нові елементи. Але ми також хочемо передати цей досвід у інші області, адже ваша робота була дуже успішною і інші мали б слідувати вашому прикладу», – зауважила Міріам Фаульветтер.
За словами Максима Козицького, подальшу співпрацю важливо зосередити на енергетичному секторі, а також аспектах соціального життя мешканців вугільних регіонів. Йдеться про охорону здоров’я, водопостачання і освіту. Очільник Львівщини зосередив увагу і на підтримці малих та середніх підприємств.
«Наша мета – підтримати Україну у справедливій трансформації енергетичного сектору, забезпечити екологічну стійкість та соціальну справедливість. Важливо, щоб цей процес включав громадянське суспільство та сприяв економічному розвитку регіонів. Ми будемо розробляти концепцію того, який саме вигляд матиме продовжене співробітництво, його акценти та способи реалізації», – додала Міріам Фаульветтер.
Нагадаємо, проєкт «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», який впроваджує в Україні компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK), підтримує процес справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону у партнерстві з Львівською обласною державною адміністрацією та Червоноградською міською радою.