Україна вирішує свої проблеми з живою силою та формує кілька нових бригад, але затримка та недостатність поставок західної зброї, ймовірно, не дозволить Україні оснастити ці нові бригади.
Про це повідомила Українська правда з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).
“Своєчасна та належна безпекова допомога Заходу продовжує залишатися вирішальним фактором, що визначає, коли та в якому масштабі українські сили зможуть кинути виклик ініціативі на полі бою та проводити важливі з оперативної точки зору контрнаступальні операції в майбутньому”.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg, опублікованому 3 липня, заявив, що українські сили перебувають у кращому положенні щодо живої сили, ніж кілька місяців тому, і що здатність України проводити майбутню контрнаступальну операцію залежить від оснащення бригад важкою технікою, наприклад як бойові механізовані машини, бронетранспортери, танки та важка артилерія (імовірно, йдеться про щонайменше 10 запланованих нових українських бригад).
Командир української бригади, яка діяла поблизу Часового Яру, надав подібну оцінку на тактичному рівні, заявивши, що українські сили в зоні його операційній зоні більше потребують боєприпасів, ніж живої сили.
Зеленський заявив, що військова техніка надто довго прибуває на фронт, однак повторив свої коментарі про те, як повільне надходження американської безпекової допомоги ускладнює зусилля України з оснащення резервних бригад достатньою мірою, щоб залучити їх до оборонних операцій.
Останніми місяцями українські ЗМІ постійно наголошували на відсутності достатньої кількості матеріальних засобів для оснащення всіх нових українських бригад, які зараз формуються.
Поточні звіти також свідчать про те, що Україна не зможе повністю оснастити всі бригади без прибуття додаткової допомоги з Заходу.
Здатність України проводити значущі в оперативному відношенні контрнаступальні операції у обраний нею час має вирішальне значення, щоб уникнути затягування війни.
Україна не має часу та гнучкості чекати на безпекову допомогу Заходу для оснащення нових підрозділів.
Російські війська, ймовірно, зараз намагаються використати ініціативу на полі бою, щоб спробувати змусити Україну залучити живу силу та техніку до поточних оборонних операцій і не дати Україні накопичити вирішальний особовий склад і ресурси, необхідні для перехоплення ініціативи.
Ключові висновки ISW за 3 липня:
- Україна вирішує свої кадрові проблеми і формує кілька нових бригад, але запізнілі і недостатні поставки західних озброєнь, ймовірно, не дозволять Україні оснастити всі ці нові бригади. Своєчасна і належна західна безпекова допомога продовжує залишатися вирішальним фактором, що визначає, коли і в якому масштабі українські сили зможуть перехопити ініціативу на полі бою і провести операційно значущі контрнаступальні операції в майбутньому.
- Очільник Росії Володимир Путін використовує існуючі міжнародні організації, орієнтовані на Євразію і очолювані Росією, як наріжний камінь для нової запропонованої ним альтернативної “євразійської архітектури безпеки”.
- У ніч на 3 липня Україна завдала удару з військово-морського безпілотника по російській військово-морській інфраструктурі в Новоросійську, Краснодарський край. За повідомленнями, також пошкоджено енергетичну інфраструктуру під час удару з безпілотника по Бєлгородській області в ніч на 1 липня.
- Китайська Народна Республіка (КНР) і російські компанії спільно працюють над розробкою безпілотника, подібного до розробленого Іраном безпілотного авіаційного комплексу “Шахед”, який Росія може використовувати в Україні.
- Російські війська нещодавно просунулися вперед у східній частині Часового Яру, у Торецькому напрямку та поблизу Авдіївки, а українські війська нещодавно просунулися вперед у межах Вовчанська, поблизу Кремінної та на південний схід від Часового Яру.
- Кремль продовжує докладати зусиль, щоб позиціонувати російських ветеранів, які воювали в Україні, на офіційних посадах у російській внутрішній політиці.