СуспільствоВода у селах Львівщини непридатна до вживання: отруєна нітратами

Вода у селах Львівщини непридатна до вживання: отруєна нітратами

-

Вода у селах Львівщини непридатна до вживання: отруєна нітратами

СуспільствоВода у селах Львівщини непридатна до вживання: отруєна нітратами

Державною установою «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводиться моніторинг якості та безпечності питної води з джерел нецентралізованого водопостачання, вода з яких використовується для споживання дітьми віком до трьох років.

Упродовж ІI-го кварталу 2024 року на санітарно-хімічні показники досліджено 1382 проби води з індивідуальних, громадських колодязів та громадських каптажів, з них не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом нітратів – 192 проби, що складає 13,9 %.

Проведений аналіз лабораторних досліджень по районах області за ІІ-ий квартал 2024 року свідчить, що вміст нітратів перевищує нормативні показники у воді із криниць переважно у 1,2-2,0 рази у 145 населених пунктах Львівщини.

Зокрема, за результатами досліджень у Львівському районі мають місце перевищення вмісту нітратів:
– громадський каптаж – м. Винники, вул. М. Кипріяна;
– 2 громадські криниці – с. Миколаїв, вул. Садова;
– громадська криниця біля стадіону –  с. Верхня Білка;
– громадська криниця – с. Верхня Білка, вул. Івасюка;
– громадський каптаж – с. Соснівка, вул. Стефаника, 26.

Однак є окремі приватні садиби, кринична вода яких забруднена нітратами і перевищує норму від 2,2 до 7,06 разів.

Вищезгадані дані мали місце у:
–  Львівському районі: смт Брюховичі; смт Новий Яричів; села Оброшине, Старе Село,  Дмитровичі, Басівка; громадська криниця – с. Миколаїв, вул. Дочемінської.
–  Золочівському районі: смт Красне; с. Бортків.
–  Стрийському районі: села Жирова, Крупське, Устя.
–  Червоноградському районі: села Перемисловичі, Карів, Гоголів.
–  Яворівському районі: м. Судова Вишня; села Малнів, Тишковичі, Гусаків, Шегині, Боляновичі, Черневе, Пнікут, Мазури, Воля Малнівська; громадський колодязь – м. Судова Вишня, вул. Данила Галицького, 2.

Слід зазначити, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах є чистою, прозорою, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком.

Вода, забруднена нітратами, – надзвичайно небезпечна, насамперед для дитячого організму, з огляду на ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму.

При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Причиною цього захворювання може бути овочевий сік, молочна суміш, що готуються на воді, забрудненій нітратами.

Категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів та інших джерел водопостачання, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники – 50 мг/л.

Кип’ятіння забрудненої нітратами води збільшує її токсичність.

Якщо у Вас виникли сумніви щодо якості питної води, яку споживаєте, ви можете звернутись у відокремлені структурні підрозділи Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» для проведення лабораторних досліджень.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
хмарно
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
72 %
4.1kmh
100 %
Сб
15 °
Нд
21 °
Пн
20 °
Вт
21 °
Ср
16 °
- Advertisement -