Народний депутат України, співголова депутатської групи «За майбутнє» Тарас Батенко заявив, що профільний комітет ради не зумів організувати публічний діалог у питанні ринку землі, як наслідок немає консенсусу у прийнятті земельної реформи.
«Ми розуміємо, що ринок землі – це питання дискусії, яка повинна була вестися з суспільством. Чи відбулася така дискусія – ні, не відбулася. Тому і далі будуть пікети під стінами парламенту. Під органом, який має не каталізувати, а знімати напругу в суспільстві. Саме парламент має бути тим місцем, де має відбуватися глибинна дискусія, зокрема, щодо надважливого законопроекту про відкриття ринку землі. Важливо, що напередодні нового року головами фракцій та груп парламенту були досягнуті концептуальні та консенсусні домовленості щодо алгоритму розгляду цієї важливої реформи в парламенті. Ми чітко йшли по плану розгляду цього важливого законопроекту та слухання проекту про ринок землі (про обіг сільськогосподарських земель) в профільному комітеті. Ми не розуміємо чому цей принцип консенсусу зруйновано профільним комітетом», – заявив він у парламенті.
Нардеп розповів про основні ризики закону про ринок землі:
- продаж та застава банкам земельних ділянок;
- ризики реєстрації на фірми, якими де-юре володіють громадяни України, а де-факто іноземні громадяни чи корпорації.
«Питання прийняття рішень про ринок землі не може бути предметом розгляду ніякої позачергової сесії, тому що такі питання не можуть обговорюватися протягом одного дня. Станом на сьогодні понад 70% громадян України не сприймає відкриття ринку землі. До слова, навіть закон про мову чи виборчий кодекс, ми обговорювали місяцями, а ринок землі хочуть відкрити за один день! Я вважаю, що українське суспільство цього категорично не сприймає та не допустить», – додав Тарас Батенко.
Нагадаємо, Верховна рада може розпочати розгляд у другому читанні законопроекту про ринок землі вже цього тижня. 13 листопада парламент у першому читанні підтримав проект закону № 2178-10 щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів.