Free Porn
xbporn
Війна ISW: Операція в Курській області дозволила Україні перехопити ініціативу...

ISW: Операція в Курській області дозволила Україні перехопити ініціативу на одній ділянці фронту

-

ISW: Операція в Курській області дозволила Україні перехопити ініціативу на одній ділянці фронту

Війна ISW: Операція в Курській області дозволила Україні перехопити ініціативу на одній ділянці...
Операція в Курській області дозволила Україні перехопити ініціативу на одній ділянці фронту – ISW

Експерти Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, що наступ українських військ у російській Курській області дозволила Силам оборони хоча б тимчасово перехопити ініціативу на одній ділянці фронту й продовжити протистояння на всій території воєнних дій.

Про це написав ISW, повідомила Українська правда.

“Операція ЗСУ в Курській області дозволила українським військам принаймні тимчасово перехопити ініціативу на полі бою на одній ділянці фронту і протистояти російській ініціативі на всій території воєнних дій”.

Аналітики зазначають, що володіння Росією ініціативою на всій території бойових дій з листопада 2023 року дозволило їй визначати місце, час, масштаб і вимоги до ведення бойових дій в Україні та змусило Україну витрачати матеріальні та людські ресурси на реактивні оборонні операції.

Однак українська операція в Курській області змусила Кремль і російське військове командування відреагувати і перекинути сили та засоби в сектор, де українські війська розпочали атаку.

Російські війська, однак, не проводили активних бойових дій в Курській області. Росія використовувала свою загальновійськову ініціативу для тиску на Україну і спроб перешкодити українським військам накопичувати живу силу і матеріально-технічні засоби для майбутніх контрнаступальних операцій, одночасно визначаючи темп бойових дій, який дозволив би російським військам підтримувати послідовні наступальні операції.

Правитель РФ “Володимир Путін і російське військове командування, ймовірно, невірно оцінили, що Україна не має можливості перехопити цю ініціативу, а здатність України досягти оперативної несподіванки й перехопити загальновійськову ініціативу ставить під сумнів оперативно-стратегічні припущення, які лежать в основі нинішніх російських наступальних зусиль в Україні”, – ідеться в огляді.

“Українська операція в Курській області і подальші можливі українські транскордонні вторгнення змушують Кремль і російське військове командування прийняти рішення про те, чи розглядати тисячокілометровий міжнародний кордон з північно-східною Україною як діючий фронт, і який Росія повинна захищати, а не як неактивну ділянку фронту, як вони ставилися до нього з осені 2022 року”.

Фахівці вказують на те, що реакція Москви може вимагати від російського військового командування розглядати потреби в особовому складі і матеріально-технічних засобах для захисту кордону як частину плану кампанії на всій території воєнних дій, а отже, може накласти довгострокові обмеження на оперативне планування, з якими Росія раніше не стикалася.

У звіті додають, що ставлення Росії до міжнародного кордону як до “сплячого фронту” надало їй більшої гнучкості у накопиченні і залученні людських і матеріальних ресурсів для військових операцій в Україні.

Росія витратила значні ресурси на будівництво укріплень вздовж міжнародного кордону, але не виділила достатньої кількості особового складу і техніки для укомплектування та оборони цих укріплень.

Ключові висновки ISW за 11 серпня:

  • Операція України в Курській області дозволила українським військам принаймні тимчасово перехопити ініціативу на полі бою на одній ділянці фронту і протистояти російській ініціативі на всій території воєнних дій.
  • Українська операція в Курській області та подальші можливі українські транскордонні вторгнення змушують Кремль і російське військове командування прийняти рішення про те, чи розглядати тисячокілометровий кордон з північно-східною Україною як легітимний фронт, який Росія повинна захищати, а не як неактивну ділянку фронту, як вони ставилися до нього з осені 2022 року. Реакція Москви може вимагати від російського військового командування розглянути потреби в особовому складі і матеріально-технічних засобах для захисту кордону як частину плану кампанії воєнних дій, а отже, може накласти довгострокові обмеження на оперативне планування, з якими Росія раніше не стикалася.
  • Геолокаційні зйомки, а також російські та українські повідомлення від 10 і 11 серпня вказують на те, що українські війська просунулися на захід і північний захід у Курській області, хоча російські джерела переважно стверджують, що російські війська стабілізували ситуацію.
  • Поспіхом зібране і розрізнене угруповання російських військ, що реагує на вторгнення України в Курську область, складається з російських підрозділів, чисельність яких, ймовірно, не відповідає їхній доктринальній кінцевій чисельності, і які погано підготовлені до створення об’єднаних структур командування і управління, необхідних для координації операцій.
  • Передислокація Росією батальйонних і низових підрозділів, а не повноцінних бригад і полків для оборони Курської області, ймовірно, сприяє тому, що російським військам складно швидко створити ефективну систему в цьому районі.
  • Плутанина щодо статусу російських призовників, які воюють у Курській області, є наслідком неефективності системи і, ймовірно, продовжуватиме створювати додаткове навантаження на російські структури для реагування на Курську операцію.
  • Російські офіційні особи визнали, що українські мобільні групи просунулися на 25 кілометрів углиб Бєловського району Курської області в ніч з 10 на 11 серпня, але немає жодних ознак того, що ці групи залишаються в цьому районі, або що українські війська діють за межами безпосередньої прикордонної зони в Бєловському районі.
  • Повідомлення про швидкий маневр українських військ свідчить про те, що російські сили вздовж міжнародного кордону залишаються погано підготовленими до реагування на подальші українські транскордонні вторгнення.
  • Російські джерела заявили 11 серпня, що невеликі українські групи здійснили невдалі спроби обмеженого транскордонного вторгнення в західну частину Бєлгородської області.
  • Президент України Володимир Зеленський вперше офіційно визнав факт вторгнення українських військ у Курську область 10 серпня.
  • Високопосадовець українського оборонного відомства заявив, що російські війська дещо знизили інтенсивність атак на сході України, але в цілому ситуація залишається практично незмінною на тлі української операції в Курській області, що узгоджується зі спостереженнями ISW щодо темпів російських наступальних дій на всьому театрі бойових дій.
  • Російські війська нещодавно просунулися вперед поблизу Куп’янська та Донецька.
  • Російські пропагандисти намагаються використати українське вторгнення в Курську область для популяризації зусиль з нарощування російської армії.

Коментарі

Останні новини

Лікар МСЕК із Вінниці купив 13 квартир, три Tesla, на дружину-пенсіонерку оформив апартаменти в центрі столиці

Голова МОЗ Віктор Ляшко після скандалу навколо мільйонних статків голови Хмельницької МСЕК анонсував перевірку 3,5 тис. рішень щодо інвалідності (а разом...

Шольц: НАТО не має ставати стороною війни в Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін та Вашингтон спільно підтримують суверенітет і цілісність України, щоб Росія не змогла підкорити її силою....

Чверть українських біженців у Європі не планують повертатися в Україну

Згідно з опитуванням, майже чверть українських біженців у Європі не хочуть повертатися додому в довгостроковій перспективі. Про це повідомила Європейська...

Зеленський: Партнери реагують на План перемоги, як на F-16

Запрошення України до НАТО є єдиним шляхом припинити війну, про що заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю британському виданню Financial Times, опублікованому в п'ятницю, 18 жовтня. Повідомила...

Споживачів з електроопаленням частіше відвідуватимуть контролери

Працівники «Львівобленерго» частіше відвідуватимуть споживачів, в яких встановлене електроопалення, для контрольного огляду лічильників та фіксації показників електроспоживання. Повідомили у Львівобленерго. "Відзначимо,...

На Львівщині вилучили сигаретну лінію, яку намагались незаконно експортувати закордон

Детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області зупинили спробу нелегального вивезення обладнання для виготовлення сигарет через пункт пропуску «Краковець»...

Між Чопом та Ужгородом триває активна фаза будівництва євроколії

Укрзалізниця у 2023-2024 роках розпочала реалізацію стратегічної програми розбудови в Україні колії євростандарту. Наразі вже триває активна фаза будівництва...

Аграрії Львівщини завершують збирати садовину

Садівники Львівської області вже зібрали приблизно 70% урожаю багаторічних плодово-ягідних та горіхоплідних культур. Основна частина продукції, а це 85%,...

На Волині майже кожен військовозобов’язаний на ВЛК приходить з адвокатом

Під час проходження військово-лікарської комісії медики не ризикують обманювати, адже майже кожен, хто проходить ВЛК, робить це у присутності...

Умєров прокоментував заяви про нібито тиск США щодо мобілізації з 18 років

Мобілізація в Україні відбувається відповідно до чинного законодавства, заявив міністр оборони Рустем Умєров на брифінгу 18 жовтня. Таким чином він...

У Театрі Лесі створили виставу на основі історії військового

Вже завтра у Театрі Лесі відбудеться прем’єра унікальної вистави «Плейлист подорожнього». Ця вистава виникла завдяки військовому з позивним «Адлер»,...

На Львівщині на обліку перебувають понад 11 тис. жінок через рак грудної залози

Рак грудної залози - онкологічне захворювання, яке займає перше місце за рівнем захворюваності та смертності серед жінок у всьому...

ОП: В Ужгороді могли б відновити чартерні рейси

Питання щодо відкриття в Україні аеропорту зараз на паузі. Найвіддаленіший український аеропорт, ужгородський, передали МВС – там планують створити...

У Львові за кілька років відремонтували чотири занедбаних укриття – на 860 людей

Сесія Львівської мерії продовжила на 2025-2027 роки дію міської програми ремонту та облаштування захисних споруд цивільного захисту Львівської громади....

Козицький зустрівся із сенаторами штату Каліфорнія

Учора, 17 жовтня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся із делегацією Сенату штату Каліфорнія –  Біллом Доддом та Меліссою...

Погода у Львові

Lviv
чисте небо
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
76 %
3.4kmh
0 %
Сб
11 °
Нд
12 °
Пн
14 °
Вт
16 °
Ср
12 °
- Advertisement -