Free Porn
xbporn
Світ Німеччина запроваджує контроль на кордонах

Німеччина запроваджує контроль на кордонах

-

Німеччина запроваджує контроль на кордонах

Світ Німеччина запроваджує контроль на кордонах

З понеділка, 16 вересня 2024 року, федеральна поліція Німеччини здійснюватиме контроль осіб, що в’їжджають до країни не лише з напрямку східних та південних кордонів Німеччини, де подорожувальників контролюють, але також з півночі та заходу. Нові правила прикордонного контролю торкнуться тих, хто в’їжджатиме до Німеччини з боку Данії, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу та Франції. Поки що нові заходи планується здійснювати протягом максимум шести місяців. Але подовження можливе.

Повідомила DW.

Оскільки Німеччина розташована в центрі Шенгенської зони, де стаціонарні прикордонні перевірки на кордонах відсутні, додатковий контроль може створювати перешкоди для переміщення товарів і людей. Це у багатьох викликає несхвалення. Так, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск критикує запроваджені Німеччиною заходи, які, на його думку, порушують сам принцип Шенгену, де всі поїздки здійснюються без персонального контролю та черг. Лише на зовнішніх кордонах ЄС, а також в аеропортах після прибуття з нешенгенських країн необхідно проходити паспортний контроль та, залежно від громадянства пасажира, мати візу.

Контроль усередині Шенгенської зони – “останній засіб”

Внутрішній прикордонний контроль ЄС передбачено лише за наявності певних передумов. Однак країни-члени самі вирішують, за яких обставин вони запроваджують заходи контролю і чи виправдані вони. При цьому країни, які вирішили запровадити прикордонний контроль, мають повідомити про це Єврокомісію. Вона, своєю чергою, може засудити такі дії, але досі жодного разу цього не робила. Заборонити контроль керівництво ЄС не може.

У Брюсселі хіба що вказують, що прикордонний контроль є винятковим заходом і має залишатися “останнім засобом”, як заявила речниця Єврокомісії Аніта Гіппер (Annita Hipper). Крім того, контроль усередині ЄС можливий лише як тимчасовий захід, максимально на три роки, згідно з ухваленими нещодавно змінами до Шенгенського прикордонного кодексу.

У свою чергу федеральна міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер (Nancy Faeser) обґрунтувала введення прикордонного контролю при в’їзді до ФРН наміром обмежити кількість мігрантів, які нелегально потрапляють до країни, і знизити тиск на надмірно перевантажену систему надання притулку у Німеччині.

Контроль на кордонах запровадила не лише Німеччина

Німеччина – не єдина країна, яка посилює зараз заходи контролю на кордонах.

Вісім інших країн, що входять до Шенгенської зони, також розмістили пункти контролю та пропуску на своїх кордонах усередині ЄС.

А з 2006 року в Шенгені країни-члени ЄС запроваджували перевірки на внутрішніх кордонах загалом 441 раз.

Лідером тут є Франція. Після терактів, вчинених ісламістами у 2015 та 2016 роках, Париж залишив за собою право проводити постійний контроль на французьких кордонах. Під приводом різних викликів для безпеки країни, таких як терористична загроза, міграційна криза, шпигунство з боку Росії або проведення великих спортивних заходів, Франція неодноразово подовжувала контроль на своїх рубежах.

Німеччина, щоб знизити кількість нелегальних мігрантів і мінімізувати терористичну загрозу, у 2015 році також ввела контроль на півдні, на кордоні з Австрією.

Відень, у свою чергу, контролює свої кордони зі Словаччиною, Чехією, Угорщиною та Словенією – з тим самим обґрунтуванням.

Особливо поширений контроль на кордонах у ЄС був під час пандемії COVID-19. Тоді майже у всіх країнах центральної Європи внутрішні кордони було закрито та запроваджено паспортний контроль, щоб зупинити поширення вірусу.

Як здійснюватиметься контроль на кордонах ФРН

Чинний нині контроль на кордоні між Німеччиною та Австрією, за даними міністра внутрішніх справ Баварії Йоахіма Германна (Joachim Hermann), здійснюється вибірково на автобанах шляхом візуального огляду. Це означає, що не кожен мандрівник зобов’язаний пред’явити свої документи. Перевіряють лише ті автомобілі, які викликають підозри. Контроль на інших міжміських дорогах також можливий, але не на всіх і не цілодобово, заявив баварський міністр.

Для здійснення контрольних заходів на другорядних місцевих дорогах у поліції немає персоналу, кажуть у профспілці німецьких поліцейських. Там кажуть про надмірне завантаження службовців. За даними профспілки, для здійснення контролю на кордоні потрібно додатково 5000 осіб. У міністерстві внутрішніх справ Німеччини заперечують. Там стверджують, що німецька федеральна поліція, яка відповідає за прикордонний контроль, має достатньо персоналу. Міністр внутрішніх справ Люксембургу Леон Ґлоден каже: німецька міністерка Фезер запевнила його в тому, що перевірки не повинні вплинути на дорожній рух та повсякденне життя та не проводитимуться на мостах через річки, які відділяють країну від Німеччини.

Кого можуть не впустити до Німеччини

Прикордонний контроль, за задумом Ненсі Фезер, має допомогти більш ефективно відсіювати тих, хто намагається потрапити до Німеччини нелегально. На кордоні їм може бути відмовлено у в’їзді – за винятком тих випадків, коли вони попросять притулку в країні. Якщо цього не сталося, то вони чисто технічно навіть не в’їжджають на німецьку територію, а все ще перебувають у сусідній державі, наприклад, в Австрії. Тому, згідно з правилами ЄС, видворення з ФРН у цих випадках і не потрібне, стверджує міністр внутрішніх справ Баварії.

Однак якщо на кордоні подається прохання про надання притулку, німецька влада повинна перевірити, чи не подавала ця людина клопотання про притулок у іншій країні ЄС. Якщо подавала, то її можуть відправити назад до цієї країни або з туди, де людина вперше перетнула кордон Шенгенської зони. Але статися це може лише за умови, що ця країна погодиться прийняти прохача притулку. Така процедура, що здійснюється згідно з дублінським регламентом, досі подекуди тривала місяці. Тепер же голова МВС ФРН вимагає її прискорити. Прохачі притулку весь цей час повинні залишатися поблизу німецького кордону і за умов загрози втечі навіть можуть бути взяті під варту. Але такі табори поблизу кордону, де чекатимуть на рішення мігранти, ще доведеться побудувати.

Тим часом, німецька поліція підтверджує, що з січня по липень цього року до Німеччини хотіли в’їхати 34 тисячі нелегальних мігрантів. Половину з них вдалося зупинити на кордоні. Решта тепер перебуває у ФРН, щодо них триває перевірка в межах дублінського регламенту, тобто з’ясовується, чи подавали вони заяву про притулок в якійсь іншій країні ЄС.

Торік поліція зупинила на кордоні 127 тисяч нелегальних мігрантів. Чверті з них не дозволили перетнути кордон ФРН.

Незрозуміло, наскільки великою є кількість незареєстрованих спроб в’їхати в країну і скільки осіб можна було б відстежити за допомогою посиленого прикордонного контролю.

Угорщина, яка зараз є головою Ради ЄС, прокоментувала запровадження Німеччиною контролю на кордонах не без зловтіхи. Багато років Угорщину критикують за жорстке поводження з мігрантами та біженцями, зазначили в офіційному Будапешті. “Зараз усе виглядає на те, що ті, хто завжди відкидав наш підхід, самі починають його дотримуватися. Цікаво, як кілька років і міграційна криза можуть змінити думку”, – йдеться у заяві угорського уряду.

Коментарі

Останні новини

На Львівщині посадовець військової частини примушував солдатів красти пальне

ДБР повідомило про підозру командиру взводу матеріального забезпечення військової частини з Львівської області, який організував розкрадання пального. Його прибуток...

Суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон

За клопотанням прокурорів Львівської обласної прокуратури Галицький районний суд міста Львова продовжив запобіжний захід підозрюваному в умисному вбивстві Ірини...

На Львівщині заступник сільського голови вимагав 4 тис. дол. хабаря за землю

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди викрито першого заступника сільського голови однієї із...

Пережити зиму: у Львові відбудеться 5 різних форумів

Форум місцевого самоврядування, який проводять у Львові понад 10 років, цьогоріч масштабувався у цілий Тиждень стійкості українських міст. Про...

Які населені пункти буде перейменовано у Львівській області

Верховна Рада України сьогодні, 19 вересня, перейменувала 327 населених пунктів України.  У Львівській області перейменували: - місто Червоноград на Шептицький; - Червоноградський...

Підрядники вкрали понад 6 млн грн, виділених на відновлення критичної інфраструктури

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом керівникам суб’єктів господарювання. Їм інкримінують заволодіння бюджетними коштами та...

У Гряді Львівської МТГ створять перший сквер

У Гряді Львівської МТГ створять перший сквер. Такий статус збереже у громаді зелений простір з прадавніми деревами, серед яких...

Чого Україна може навчити армію США – слухання в Конгресі

Україна, яка стоїть перед обличчям екзистенційної загрози, втілює інновації у військових технологіях та концепціях із швидкістю, значно більшою за...

Волинська трагедія і вступ України до ЄС: як Сікорський посперечався із Зеленським

Під час останньої зустрічі Радослава Сікорського та Володимира Зеленського в Києві виникла серйозна напруга. Поведінка українського президента дуже здивувала...

Рада дерусифікувала 327 населених пунктів: Червоноград стане Шептицьким

Народні депутати прийняли постанову про перейменування 327 населених пунктів у рамках декомунізації та дерусифікації. Повідомила Українська правда з посиланням на...

Надання притулку: Нідерланди хочуть вийти з-під дії норм ЄС

Уряд Нідерландів у середу, 18 вересня, повідомив Єврокомісію про намір відмовитись від дотримання міграційних правил Європейського Союзу. Про це в Х оголосила міністерка...

У Львові річку Зубру перетворили на каналізацію. Найбрудніше – біля Шувару

Інспекція встановлює факти забруднення річки Зубра. На розгляді Державної екологічної інспекції у Львівській області перебувають численні звернення громадян стосовно...

Садовий запропонував відмовитися від Телеграма

Як би ми не говорили, що Фейсбук чи Інстаграм блокують публікації та обмежують охоплення, але такі небезпечні повідомлення там...

На Львівщині працює найбільша на заході України вітрова електростанція

Нарешті офіційно можу сказати: на Львівщині вже пів року працює найбільша на заході України вітрова електростанція. Повідомив в телеграм Максим...

Телеграм-канал, який поширював інформацію про теракти у Львові, заблоковано

Телеграм-канал, який поширював інформацію про теракти у Львові, заблоковано. На момент блокування аудиторія онлайн-ресурсу налічувала понад 2500 учасників, - про...

Погода у Львові

Lviv
рвані хмари
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
29 %
4.6kmh
70 %
Чт
17 °
Пт
23 °
Сб
23 °
Нд
24 °
Пн
25 °
- Advertisement -