У Львівській обласній раді учора, 14 листопада, відбулося завершальне засідання робочої групи з формування дорожньої карти розвитку системи водоочистки та водовідведення басейну Західного Бугу в межах проєкту «Clean Baltic Source» («Чисте балтійське джерело»).
Повідомила пресслужба Львівської облради.
Проєкт фінансує уряд Швеції й Шведський інститут, українськими партнерами проєкту є Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини», Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівська міська рада, Центр Регіональний Розвиток (ЦРР) агенції економічного розвитку PPV.
«Основною проблемою всіх територіальних громад є необхідність реконструкції та будівництва очисних споруд, які є дуже застарілими та не відповідають вимогам європейських стандартів. Тому пропозиції з покращення водоочисних споруд у громадах подаватимемо закордонним партнерам для отримання грантових коштів.
Наша мета як асоціації «Ради Львівщини» – інформувати громади про грантові можливості та підтримувати їх у межах різних проєктів», – підкреслив виконавчий директор Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Данило Сороковий.
Як зазначив директор агенції економічного розвитку PPV Володимир Воробей, проєкт з формування дорожньої карти розвитку системи водоочистки та водовідведення басейну Західного Бугу був націлений на узгодження з громадами плану дій на період 3 роки щодо реконструкції або створення очисних споруд.
«Разом із 15 найактивнішими громадами ми обговорювали питання пошуку фінансування, залучення коштів, підготовки проектно-кошторисної документації і концепції проєктів.
Як результат – уже маємо подані заявки на залучення проєктного фінансування до LIFE і NEFCO, представники громад ознайомилися з роботою очисних споруд Варшави та Стокгольма, вдалося налагодити співпрацю громад із шведськими, польськими і фінськими партнерами», – розповів Володимир Воробей.