У Львові діють постійні соціальні патрулювання та виїзди за повідомленнями мешканців, під час яких соціальні працівники «Джерела» виявляють бездомних людей, аби надалі надати їм допомогу. Зокрема, два-три рази на тиждень проводять таке патрулювання по місту. Окрім планових виїздів у точкові локації, організовують також районні рейди, під час яких з допомогою районних адміністрацій обстежують усі адреси, де могли б перебувати чи раніше ночували бездомні.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
З початком холодів у Львові почали активніше працювати соціальні патрулі, мета яких – допомогти людям, які опинилися у складних життєвих обставинах і залишилися без житла. Це особливо актуально наприкінці осені та взимку, коли низька температура повітря може бути серйозною загрозою для життя бездомних людей.
Працівники філії соціальної роботи з бездомними людьми Центру соціальних послуг «Джерело» щотижня регулярно перевіряють вулиці, підвали, закинуті будівлі та інші місця, де можуть перебувати люди без постійного місця проживання. Відтак забезпечують безпритульних теплим одягом, гарячою їжею, а також пропонують поїхати у нічний притулок, що на вул. Кирилівській, 3а.
За словами керівника філії Максима Лішенка, з початку листопада вдалось обстежити два райони Львова – Галицький та Франківський, на черзі – решта районів міста.
Зокрема, у Галицькому районі перевірили 30 локацій, перелік яких надала районна адміністрація. У кількох місцях виявили бездомних чоловіків – соціальні працівники розповіли їм, як і де можна отримати соціальну підтримку, проте вони відмовилися від допомоги, також не погодилися поїхати у нічний притулок «Джерело» на Кирилівській.
За рештою адрес бездомних людей не виявили, проте зафіксували місця їх нічлігу.
У Франківському районі обстежили 7 локацій. Безпритульні люди, які на момент перевірок перебували у локаціях, так як і в Галицькому районі, відмовилися від допомоги соціальних працівників.
«Соціальне патрулювання – це не лише про допомогу. Це про шанс змінити життя, адже безпритульні, яких виявили, можуть отримати консультації щодо відновлення документів, пошуку роботи та повернення до соціального життя», – зауважує керівник філії соціальної роботи з бездомними Центру «Джерело» Максим Лішенко.
Нагадуємо, що у Центрі соціальних послуг «Джерело» працює нічний притулок для бездомних людей. Люди, які не мають постійного місця проживання, можуть отримати допомогу за адресою: вул. Кирилівська, 3а. Йдеться не лише про нічліг, адже тут вони мають змогу зігрітися, сходити в душ, поїсти, отримати чистий одяг і взуття, засоби гігієни, отримати першу медичну допомогу. Також соціальні працівники допомагають безпритульним людям, які звернулися до «Джерело», відновити документи, знайти роботу, оформити пільги чи пенсію, інвалідність тощо.
«Нам сьогодні дуже важливо проявляти людяність та турботу до кожного. Якщо ви бачите людину на вулиці, яка може потребувати допомоги, повідомте відповідні служби. не будьте байдужими. Ваш дзвінок не рідко може коштувати здоров’я та життя людини. Особливо це актуально зараз, коли погода не сприяє тривалому перебуванню на вулиці. Тут ми повинні консолідувати усі зусилля – наші, соціальних служб, громадських та релігійних організацій, щоб наша робота в рамках кампанії «З турботою про кожного» була максимально комплексною», – коментує Валентина Бартошик, директорка департаменту гуманітарної політики Львівської мерії.
Якщо ви помітили людей, які не мають постійного місця проживання, телефонуйте у контакт-центр «Джерела» за номером: 097 400 22 88.
Львів’яни також можуть приносити теплі речі та взуття за адресою: вул. Кирилівська, 3а. Наразі є потреба у чоловічому одязі – куртки, светри, штани, білизна, рукавиці, шапки, шкарпетки. Взуття потрібне від 42 розміру.
Нагадаємо, в рамках масштабної кампанії «З турботою про кожного», від 6 грудня у місті відновив роботу «Автобус турботи». Цим автобусом бездомні можуть скористатись безкоштовно, аби у центрах «Джерела» та «Оселі» отримати увесь спектр соціальних послуг – від гігієнічних послуг, до харчування й медичної допомоги. Акція організована спільно управлінням соціального захисту Львівської міської ради, Центром соціальних послуг «Джерело» та Спільнотою «Емаус – Оселя». Мерія також вдячна за окремі ініціативи інших громадських та релігійних організацій, які допомагають людям у потребі.