У Центрі «Джерело» вже 20 років функціонує програма раннього втручання для дітей, віком від 0 до 4 років. Це послуга раннього виявлення та профілактики порушень розвитку дитини, допомога її сім’ї. А тепер, за підтримки Львівської міської ради, у Центрі вдалося вдвічі розширити команду раннього втручання, а також відкрити відділення раннього втручання у комунальних поліклініках № 5 (вул. Виговського) та № 4 (просп. Червоної Калини), пише прес-служба ЛМР.
«Упродовж двох років ми отримуємо фінансування з міського бюджету на надання і розвиток цієї послуги. Практично вдвічі зросла команда, яка надає цю послугу. Також у жовтні ми придбали автотранспортний засіб для розвитку програми домашніх візитів, у межах цієї послуги, тому тепер ми виїжджаємо до домівок наших вихованців, сімей, у яких вони зростають, у дошкільні навчальні заклади — тобто середовище, найбільш наближене до сімей. Тому ми готові приймати дітей та їхні сім’ї, надавати їм фаховий супровід та підтримку як у Центрі „Джерело“, так і у формі програми домашніх візитів. Оскільки розширилась команда фахівців, на сьогодні маємо ще більше можливостей надати необхідні послуги для дітей від перших днів народження», — зазначила директорка Центру «Джерело» Зореслава Люльчак.
З її слів, упродовж двох років «Джерело» надало цю послугу більше 200 сім’ям. У 2020 році — зможуть надати таку підтримку 120 сім’ям. Наразі звернулося 70 сімей, тому усіх, хто має таку потребу — просять звертатися у Центр і отримати послугу раннього втручання.
Послуга раннього втручання передбачає комплексну роботу таких фахівців: лікар-невролог, психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт, соціальний працівник, логопед, психолог.
«Унікальність цієї послуги в тому, що різні фахівці не є розкидані в різних локаціях з різними думками, а зібрані в одній локації. Тому батьки, які звертаються за допомогою, отримують концентровану суміш знань і підтримки від експертів. Не втрачається час у пошуках різних фахівців, і акцент роботи цих фахівців — покращення щоденного життя сім’ї, в якій є дитина з труднощами у розвитку. Інколи очевидно, що дитині потрібна допомога, а інколи це може бути на рівні тривог щодо розвитку, коли батьки не знають, чи добре дитина розвивається. Тому батьки не повинні боятися звернутися за допомогою», — акцентувала Тетяна Міщук.
Програма раннього втручання повністю фінансується з міського бюджету. На її фінансування передбачено 2,5 млн грн в рік.
Для запису на перший прийом, треба телефонувати в реєстратуру Центру за телефоном: (032) 227 36 00, 098 981 11 21. Усі послуги надають безкоштовно.
До слова, раннє втручання призначене для усіх дітей, віком від народження і до чотирьох років, які мають виставлені діагнози або ризик порушення у розвитку (передчасно народжені, народжені при ускладнених пологах та інше) У Центрі «Джерело» команда складається з таких фахівців: лікар-невролог, лікар-психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, фахівець соціальної роботи та логопед.