додому Суспільство Хто стане новим керівником Академії сухопутних військ: кандидати

Хто стане новим керівником Академії сухопутних військ: кандидати

1

Президент Володимир Зеленський 13 січня заявив, що в Україні готують призначення нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного, що у Львові. Голосування за кандидатів відбувається онлайн в додатку “Армія +”.

“Еспресо.Захід” підготував довідки про кожного кандидата на посаду нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного у Львові.

Полковник Олександр Бакулін

полковник Олександр Бакулін

Український військовослужбовець, полковник Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Лицар ордена Богдана Хмельницького II (2022) та III (2018) ступенів. Також нагороджений Хрестом бойових заслуг (2023).

Був командиром 41-го окремого мотопіхотного батальйону. Станом на 2020 рік командир Окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Від 11 лютого 2022 — командир 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Брав участь в битві за Бахмут та боях на Харківщині.

В інтерв’ю ABCnews полковник зазначив, що Україна вже виграла цю війну:

“Я особисто вважаю, що ми вже виграли цю війну. Питання в тому, в який момент вона закінчиться і на якому етапі. (…) Кожна війна закінчується мирними переговорами та угодами”.

Також він є автором фрази “Стріляти по росіянах на російській території набагато приємніше, ніж стріляти по них на українській землі”.

Полковник Євген Ласійчук 

полковник Євген Ласійчук

Видатний український військовий, полковник, Герой України (2024). Протягом своєї служби отримав численні відзнаки за мужність і професіоналізм, зокрема ордени Богдана Хмельницького III ступеня (2015) та II ступеня (2022). З 2023 року він очолює 25-ту окрему повітрянодесантну Січеславську бригаду Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Свою службу Євген розпочав ще у період активних бойових дій на Сході України. Він брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО) та операції Об’єднаних сил (ООС), де проявив себе як висококваліфікований командир і безстрашний захисник своєї країни. Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року Ласійчук продовжив виконувати найскладніші завдання, демонструючи неймовірну відвагу та лідерські якості.

Під його командуванням 25-та окрема повітрянодесантна бригада досягла значних успіхів у боротьбі з окупантами. Військовослужбовці бригади відзначилися на найважливіших ділянках фронту, зокрема у Харківській та Донецькій областях, де завдяки чіткій стратегії та злагодженим діям були завдані серйозні втрати ворогу.

Особливо видатною стала операція в березні 2024 року, коли під керівництвом Ласійчука було успішно зірвано масштабний наступ російських окупаційних сил. Противник задіяв значні ресурси, зокрема 36 танків і 12 бойових машин піхоти (БМП), але завдяки професіоналізму та стійкості українських захисників його плани були повністю зруйновані.

Протягом оборони на Покровському напрямку бійці 25-ї бригади під командуванням Ласійчука завдали ворогу нищівних втрат. Було знищено близько тисячі окупантів, понад півтори тисячі отримали поранення. Крім того, українські військові знищили 43 танки, 81 бойову машину піхоти, 4 бронетранспортери, 1 реактивну систему залпового вогню, а також 17 ворожих безпілотників.

Бригадний генерал Михайло Сидоренко

Бригадний генерал Михайло Сидоренко

До призначення на посаду командира 169-го навчального центру Михайло Сидоренко з березня 2022 року очолював 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду. Під його командуванням підрозділи бригади здійснили успішний наступ, звільнивши низку населених пунктів Київської області, зокрема стратегічно важливе місто Іванків (30 березня – 2 квітня 2022 року). Крім того, вони зупинили масований наступ противника та втримали оборонні рубежі в районі Покровського на Донеччині. У інтерв’ю блогеру Володимиру Золкіну Михайло Сидоренко поділився подробицями свого бойового шляху. Свою службу він розпочав на посаді начальника штабу батальйону під час формування штабу антитерористичної операції в Ізюмі, Харківська область. Він брав участь у запеклих боях за Ізюм, Довгеньке, Словʼянськ та Краматорськ.

У грудні 2022 року його заслуги були відзначені нагородою Президента України — “Хрест бойових заслуг”. У вересні 2023 року Михайлу Сидоренку присвоєно військове звання бригадного генерала. Він вважається одним з наймолодших генералів в українській армії, тоді йому було 38 років.

Бригадний генерал Сергій Баранов 

Бригадний генерал Сергій Баранов

Український військовий, бригадний генерал. Обіймав посаду начальника Головного управління ракетних військ, артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ (2023–2024), а з 2024 року працює в Міністерстві оборони України. Є активним учасником російсько-української війни.

У березні 2015 року Сергій Баранов став командиром 44-ї окремої артилерійської бригади, дислокованої у Тернополі. З червня 2016 року займався відновленням військових містечок у Теребовлі та Чорткові, сприяючи покращенню інфраструктури та умов служби військових.

За видатну мужність, героїзм та відданість військовій присязі, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, Сергія Баранова нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня. У жовтні 2015 року він отримав церковну медаль «За вірність традиціям» І ступеня.

“Зараз війна стосується кожного. До цієї війни треба готуватися. Якщо ми хочемо вижити, хочемо зберегти державу, і навіть щоб потім побудувати державу світового рівня, треба бути професіоналом. Щоб ти десь там відсидівся, такого не вийде. Ця війна дістане всіх. Якщо скажуть, що хочуть миру, війна закінчиться, але ми всі поїдемо на Колиму валити ліс. Тому кожен має зробити свій вибір. І якщо ми хочемо досягти перемоги, маємо всі боротися”, – сказав він в інтерв’ю АрміяІнформ.

Полковник Роман Качур

Роман Качур

Український військовий, полковник, Герой України (2022). Нагороджений орденом Богдана Хмельницького всіх трьох ступенів (2016, двічі у 2022).

У 2005 році Роман Качур завершив навчання у Військовому інституті ракетних військ і артилерії імені Б. Хмельницького при Сумському державному університеті. У 2014 році він став начальником артилерії 81-ї окремої аеромобільної бригади, а з 2018 року очолив 55-ту окрему артилерійську бригаду “Запорізька Січ”.

Роман Качур брав активну участь в антитерористичній операції (АТО) та операції Об’єднаних сил (ООС) на Сході України. З початком повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року він керував діями артилерії на Донецькому напрямку. Під його командуванням були успішно вражені численні ворожі цілі, що дозволило не лише завдати значних втрат окупантам, але й зберегти життя тисячам українських військових і мирних жителів.

Підлеглі називали Качура “Богом артилерії”. Як каже сам про себе комбриг, “моє хобі поєдналось з професійною діяльністю. Є такі щасливчики, і я належу до них. Я люблю артилерію, займаюсь цим, роблю все для її розвитку на своєму рівні”.

  • Додамо, що 13 січня в “Армії+” стартувало опитування щодо змін в академії, які необхідні, та вибору начальника академії. Опитування триватиме до 17 січня включно, і за підсумками голосування будуть ухвалені відповідні рішення та призначений начальник академії.