Західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Львівської міськради проти ВТП «Лангора». Таким чином компанія скасувала раніше затверджені міськрадою межі скверу на вулиці Героїв УПА у Франківському районі. Про відповідну постанову стало відомо із Єдиного держреєстру судових рішень, пишуть Наші гроші. Львів.
Власником ТОВ «ВТП Лангора» є ПАТ «Концерн Галнафтогаз» Віталія Антонова, який володіє мережею АЗС ОККО. У власності «Лангори» знаходиться неробочий фонтан, який розташований у сквері на вулиці Героїв УПА. Однак компанія запланувала там АЗС.
Спершу фірма звернулась за розробкою детального плану території у 2016 році. Згідно з ним, планували демонтувати чашу фонтану та встановити холодну міні-АЗС (без обслуговуючого персоналу) у формі пам’ятника з логотипом мережі «ОККО».
Зазначимо, що сесія Львівської міської ради під час пленарного засідання 6 червня підтримала ухвалу депутата фракції УКРОП Ігоря Телішевського, щодо включення скверу по вулиці Героїв УПА, 77 у до переліку зелених зон Франківського району міста.
За це рішення проголосувало 49 депутатів. Зазначимо, що мова йде про вже існуючий сквер, який не був внесений до переліку скверів міста.
Минулого року громада цього мікрорайону подала проект з облаштування скверу на конкурс Громадського бюджету та виграла, однак не могла реалізувати його, через юридичні проблеми. Ухвала Ігоря Телішевського легалізувала сквер та тепер можна реалізувати проект Громадського бюджету.
Втім, компанія «ОККО», через дочірню фірму ТОВ «ВТП ЛАНГОРА» подала до Господарського суду Львівської області позов проти Львівської міської ради з вимогою визнати незаконною та скасувати ухвалу «Про внесення змін до ухвали міської ради від 08.07.2010, №3723 «Про затвердження переліку та меж сквері Франківського району».
Міська рада звернулась із апеляцією, та суд залишив рішення першої інстанції без змін. Колегія суддів вказала на те, що виконком, який дозволив розробити детальний план, «діє у нерозривній єдності» із ЛМР, а тому міська рада мала б зважати на рішення виконкому 2016 року перш ніж затверджувати межі скверу. А також зазначив, що фірма мала «законні очікування» на оформлення права оренди.
Варто зазначити, що проєктований детальний план суперечить плану зонування. Згідно з ним, ця територія відноситься до зони Р-3 (рекреаційні зони загального користування). Переважними видами використання таких територій є розміщення парків та скверів, а будівництво АЗС тут не передбачене.