У результаті незаконного збору та реалізації, знищується велика кількість ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України, зокрема підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового тощо.
Як зазначають у міському управлінні екології та природних ресурсів, збирання первоцвітів завдає непоправної шкоди довкіллю, тож передбачає накладення штрафу з конфіскацією рослин.
Незаконний збір і реалізація рідкісних ранньоквітучих рослин заборонені законодавством і передбачають накладення штрафу. Такі дії завдають непоправної шкоди довкіллю, адже не дають можливості рослинам утворити насіння і, як наслідок, різко зменшують популяцію рідкісних рослин у природі. Найчастіше продаж первоцвітів відбувається 7 та 8 березня», — інформують в управлінні екології та природних ресурсів.
Тут також додають, що на порушників законодавства чекатиме штраф до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослин.
Довідка
Ранньовесняні квіти біологи об’єднують однією назвою — первоцвіти. Ця екологічна група рослин нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах.
Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно зменшилась. Рослини, які віщують прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів та намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.
Зривання червонокнижної квітки в Україні передбачає накладення штрафу на громадян від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів, а на посадових осіб — від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією рослин.