«Площа Митна – це фактично центр міста. Тут завжди дуже людно. Та, на жаль, не всі можуть скористатися сходами у підземному переході, зокрема наші військові, які лікуються у госпіталі, що неподалік. А це єдиний варіант, щоб швидко перейти з пл. Митної до центральної частини. Тому облаштувати тут підйомник було вкрай необхідно. Відтак, на наше замовлення тут встановили два електричних підйомники загального користування.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Дякую хлопцям, які сьогодні допомогли його відтестувати і вживу подивитися, як воно працює. Важливо, що у них були різні формати крісел колісних і кожен із них по-своєму прокоментував, що добре, а що треба поправити. Я дуже за це вдячний», – розповів Юрій Лукашевський, голова Личаківської районної адміністрації.
Додатково у підземному переході встановили відеокамери.
Тестували роботу підйомника представники ГО «Група активної реабілітації». Попри незначні нюанси в роботі, які виправлять у найближчі дні, хлопці дуже задоволені, що таку річ встановили у переході.
«Минулої неділі у нас була терапевтична прогулянка з пацієнтом і ми стояли біля цього підземного переходу. Тоді ми говорили, як з однієї сторони площі добратися на протилежну? І от сьогодні я вже швидко на цій стороні, де треба. Є кілька нюансів, які треба поправити, і все буде прекрасно», – відзначив Павло Спірідонов, представник ГО «Група активної реабілітації».
«Це чудова річ, гарна ініціатива, підтримую. Давно такого не вистачало не тільки у Львові, але й у багатьох містах України. Все гарно працюватиме», – додав Олександр Бойко, голова правління ГО «Група активної реабілітації».
Підйомник у підземному переході на пл. Митній є пілотним проєктом, проте, як наголошує Ірина Маруняк, уповноважена Львівської міської ради з питань доступності, зараз також розглядають можливість облаштувати такі підйомники в інших підземних переходах.
«У Львові у підземних переходах поки не було підйомника. Сьогодні – це вперше. Якщо ми говоримо про площу Митну, то тут дуже складна транспортна розв’язка, тут є наземний і підземний перехід. Але підйомник тут був дуже потрібний. Відтак люди на кріслі колісному тепер зможуть безперешкодно, самостійно, без сторонньої допомоги користуватися підземним переходом, а це значно полегшує і пришвидшує їх добирання у те місце, куди їм потрібно», – відзначила Ірина Маруняк.
Вартість двох електричних підйомників, встановлених на пл. Митній, – 1,5 млн грн. Облаштувала його підрядна організація ТОВ «Унікар-Авто».
До слова, за останні 6 років, завдяки Програмі забезпечення доступності житлових приміщень для осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи, у Львові за кошти міського бюджету було встановлено 70 підйомників, і роботи тривають.