Приблизно 3,5 тис. громадян України заповнили спеціальний формуляр на сайті Посольства України в Польщі із зазначенням, що вони не можуть самотужки повернутися додому й очікують на допомогу держави в організації виїзду додому. Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.
«Зараз приблизно 3,5 тис. осіб зголосилися, що хочуть виїхати з Польщі»,- повідомив Дещиця.
За його словами, 20 березня буде організовано виїзд українців з Перемишля через Львів до Києва чотирма потягами Укрзалізниці. Як стало відомо, йдеться про виїзди потягів об 10:18, 13:10, 15:45 та 18:59 (за місцевим часом) з Перемишля. Орієнтовна вартість квитка на проїзд у другому класі – 700 грн, у першому – 1000 грн. Продаж квитків здійснюватиметься на сайті Укрзалізниці. Про відкриття онлайн-продажу квитків буде повідомлено додатково.
Дипломат звернув увагу, що громадяни України самотужки мають дістатися Перемишля. Водночас, українські консули, почесні консули в Польщі, а також органи місцевої влади або допоможуть їм добратися до Перемишля, або підкажуть, яким чином це їм зробити до 20 березня.
Посол України в РП також поінформував, що з польською та чеською сторонами досягнуто домовленість про вивезення громадян України з Чехії польським потягом PKP Intercity.
«Як мінімум, це буде з чесько-польського кордону. Утім, з чеською стороною ведуться переговори про те, щоб потяг забрав наших громадян з Праги»,- констатував український дипломат.
Дещиця також поінформував, що з польською стороною досягнуто домовленість про організацію 21 березня компанією SkyUp спеціальних авіарейсів на комерційній основі з аеропорту Варшави до Борисполя. Вартість авіаквитка – приблизно 160 доларів США.
Він додав: якщо з боку українців спостерігатиметься значне зацікавлення таким перельотом, то спецрейсів з Варшави до Києва буде організовано декілька.
Посол України також зауважив, що з польською стороною на всіх рівнях досягнуто домовленість, що у разі потреби такі авіа- та залізничні спецрейси можна буде організувати пізніше знову.
Український дипломат поінформував, що на трьох діючих пунктах пропуску на українсько-польському кордоні («Дорогуськ-Ягодин», «Гребенне – Рава-Руська», «Корчова-Краківець») продовжують працювати українські консули, які допомагають українцям перетинати кордон. Він поінформував, що значних скупчень громадян України на кордоні не спостерігається, найбільші групи сягають 50-80 осіб. З польського боку кордону їх забирає український автобус, наданий за сприянням Прикордонної служби України, або польські прикордонники у пішому порядку дозволяють їм перетнути кордон.
Дещиця також повідомив, що станом на сьогодні не розглядається питання відновлення роботи пішохідного пункту пропуску «Медика-Шегині», оскільки три інші діючі пункти пропуску зараз справляються з навантаженням.
Читайте також: Перелік пунктів пропуску, де ще можна перетнути кордон автомобілем