Уже за тиждень, 22 квітня, в університеті Івана Франка відбудуться вибори ректора. Кандидати оприлюднили свої передвиборчі програми.
Огляд передвиборчих програм претендентів на посаду очільника ЛНУ зробив “Еспресо.Захід”.
Кандидат на посаду ректора Андрій Бойко у своїй програмі зазначив, що одна з головних візій – забезпечити сталий розвиток університету і входження його в коло провідних університетів Європи.
Серед пріоритетів у освітній діяльності Андрій Бойко визначив: удосконалити систему внутрішнього забезпечення якості освітніх програм та освітньої діяльності; забезпечити формування належної практичної підготовки здобувачів вищої освіти.
Освітня діяльність в університеті – створення центру для накопичення й аналізу інформації щодо актуальних потреб ринку праці. Хоче впровадити використання штучного інтелекту для аналізу даних про результати освітньої діяльності. Оптимізувати аудиторне навантаження викладачів.
Планує розширити умови для навчання ветеранів в університеті, культивувати привітність до іноземних студентів.
Докладніше з програмою кандидата на посаду ректора Андрія Бойка можна ознайомитися тут.
Володимир Бурдін у своїй програмі зазначив, що його стратегічною метою на посаді ректора є те, що університетська освіта повинна бути орієнтована на повоєнну відбудову України.
Щодо освітнього процесу, то він планує створити умови для оформлення індивідуального графіка навчання здобувачам, які працевлаштовані за спеціальністю на 4-му році бакалаврату й у магістратурі.
За погодженням з органом студентського самоврядування – проведення занять з можливістю вивільнення одного додаткового вільного дня на тиждень для самостійної підготовки. Запровадження нових освітніх програм на освітньому рівні бакалавра з 3-річним терміном навчання (180 кредитів).
Щодо матеріального забезпечення, соцпідтримки та безпеки Володимир Бурдін планує запровадити фінансове преміювання студентів за особливі досягнення. Встановлення камер відеоспостереження в навчальних корпусах Університету, забезпечення дієвої охорони.
Детальніша програма – тут.
Ярослав Гарасим в освітньому процесі приділить увагу забезпеченню якісного відбору серед абітурієнтів через розширення методів доуніверситетського спілкування з талановитою шкільною молоддю (Школа юного правника, Всеукраїнський конкурс з кристалохімії, Обласний турнір юних істориків ім. Богдана Сольчаника, університетські олімпіади, онлайн діалоги) та підвищення мінімального прохідного рейтингового балу.
Також планує використання ресурсних можливостей ШІ, застосування надійних механізмів запобігання фактам академічної недоброчесності.
Щодо безпеки й інфраструктури в університеті – має намір завершити технічне облаштування авдиторій сучасними засобами мультимедіа, покращити функціонування мережі Wi-Fi у корпусах університету, розширити систему безпеки та відеоспостереження в усіх навчальних корпусах ЛНУ.
Детальніша програма Гарасима – тут.
Кандидат на посаду ректора університету Іван Франка Роман Гладишевський у своїй програмі написав, що студентам та аспірантам надасть можливість самостійно формувати освітню траєкторію, забезпечить толерантне освітнє середовище, запровадить індивідуальні гранти та стипендії.
Серед пріоритетів – внутрішня і міжнародна академічна мобільність, актуальне наповнення освітніх програм, міждисциплінарність, професії майбутнього.
Соціальні ініціативи: система внутрішнього оповіщення, забезпечення інклюзивності, психологічний супровід, розширення мережі Центрів україністики у світі, зокрема у співпраці з краєвими осередками Наукового товариства імені Шевченка. Також у пріоритеті – сучасна мережа харчування для студентів і працівників, введення в експлуатацію нового гуртожитку, продовження проєктів “Житло для працівника університету”.
Деталі програми читайте тут.
Володимир Качмар у своїй програмі обіцяє студентству сучасне житло – завершення будівництва нового гуртожитку. Модернізація мережі студентських гуртожитків. Відкриття Центру підтримки студентів у межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні. Створення єдиної мережі студентських просторів, робочих та відпочинкових зон – UniHub. Розширення спектра стипендій імені видатних вчених університету для студентів, які мають визначні здобутки. Також – військово-патріотичне виховання.
Крім цього, на посаді ректора Качмар декларує намір започаткувати відзнаки мужності та героїзму демобілізованим студентам та працівникам. Створити на базі навчально-спортивного комплексу Центр реабілітації ветеранів, розвиток ветеранського та інклюзивного спорту як методу реабілітації.
Детальніше з програмою ознайомитися можна тут.
Наступний кандидат, Віталій Кухарський, будуватиме в університеті освіту майбутнього. Планує розвивати інтерактивні платформи електронного навчання та практики змішаного навчання. Створити лабораторії віртуальної реальності з використанням імерсивних технологій. Обладнати авдиторії для гібридного й онлайн-навчання. До навчального процесу залучатиме технологій штучного інтелекту.
Окрім іншого, пропонуватиме робити дослідження на замовлення громад, міста, обласної адміністрації та держави.
Визначення пріоритетних тем досліджень, що сприяють сталому розвитку, відновленню інфраструктури та збереженню культурної спадщини міста, регіону та України. Підготовка експертних висновків і прогнозів для допомоги в ухваленні рішень на рівні регіональної та державної політик. Спільні дослідницькі ініціативи з місцевими громадами, державними установами та соціальними організаціями.
З усією програмою кандидата Віталія Кухарського можна ознайомитись тут.
Ольга Осередчук у програмі вказала, що її ціль на посаді ректора – підвищити якість освітніх програм через впровадження інноваційних методів викладання, розширення міжнародної співпраці та забезпечення індивідуальних освітніх траєкторій для студентів.
У планах кандидатки – збільшення курсів і бакалаврських програм англійською мовою для інтеграції у міжнародну спільноту, доступ до міжнародних онлайн-курсів у партнерстві зі світовими провайдерами й університетам, збільшення кількості іноземних студентів до 10% загального контингенту. Поряд з цим хоче розширити кількість нових угод про співпрацю з університетами ЄС та США.
Планує запровадити новий підхід до профорієнтації через партнерство зі школами: організація заходів для школярів, які допоможуть зрозуміти не тільки зміст спеціальностей, а і їхнє практичне застосування на ринку праці; організація програм підвищення кваліфікації для вчителів закладів загальної середньої освіти, що не лише сприятиме їхньому професійному та персональному зростанню, а й подальшій співпраці з університетом тощо.
Уся програма Ольги Осередчук тут.
Юрій Раделицький бачить себе на посаді ректора як стратег, управлінець та реформатор. Він планує залучати до управління університетом студентів через студентські ради та дорадчі органи. Впровадити іменні стипендії від меценатів для підтримки талановитої молоді. У соціальній політиці – житло для працівників, програма пільгового кредитування, покращення гуртожитків для студентів.
Серед завдань, які панує втілити, – розвиток наукового парку, стимулювання стартапів, технологічних розробок, комерціалізація наукових досліджень.
Крім іншого – поглиблення співпраці з державними та місцевими органами влади – реалізація спільних проєктів і програм підтримки.
Детальніша програма Раделицького тут.
Кандидат на посаду ректора Олег Столярський на посаді насамперед обіцяє дбати про духовний світ студентів. Він пропонує отримувати благословення особисто від ректора на всі сфери життєдіяльності університету та його учасників як “необхідну фундаментальну духовну основу для прогресу університету”.
Способом втілення він бачить призивання ректором щодня Божого благословення на всі сфери життєдіяльності університету. Це робитимуть через участь у різних духовних практиках – наприклад, у ранковій Літургії в цій інтенції, перебуваючи в стані гармонії підпорядкованості свого тіла душі.
Окрім того, він планує ініціювати двопалатний парламент університету. “Ініціювання ректором створення освітнього двопалатного парламенту університету (включаючи формування профільних комітетів) з-поміж викладачів (І палата – 150 людей) і студентів (ІІ палата – 150 людей). Підстава – потреба у створенні нової демократичної моделі для прийняття публічних рішень в окремих сферах діяльності університету через механізм збільшення впливу учасників науково-освітнього процесу. Ціль – створення механізму забезпечення публічності та відкритості прийняття колегіальних рішень в університеті”.
Повністю програму кандидата на посаду ректора Олега Столярського читайте тут.