Бойко Андрій Михайлович – доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». У 2003 – 2015 роках він був деканом юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка.
Бурдін Володимир Миколайович – доктор юридичних наук, декан юридичного факультету, професор кафедри кримінального права і кримінології, доктор юридичних наук. Член Науково-консультативної ради при Верховному Суді. Член Комісії з питань правової реформи при Президентові України. Член комісії з «Бізнесу, управління і права» Науково-методичної ради при МОН України.
Гарасим Ярослав Іванович – український фольклорист, доктор філологічних наук, професор кафедри української фольклористики. Був деканом філологічного факультету в університеті (2004-2014), проректором із науково-педагогічної роботи (2014-2019), професором кафедри української фольклористики (2012). У 2014 році кандидував у ВРУ від «Народного фронту», а також був кандидатом у народні депутати від партії «Голос» на парламентських виборах 2019 року.
Гладишевський Роман Євгенович – доктор хімічних наук, професор та проректор з наукової роботи, академік НАН України. Лавреат державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри неорганічної хімії. Почесний амбасадор Львова. У 2018 році Львівська міськрада надала родині Гладишевського звання «Шляхетної львівської родини».
Качмар Володимир Михайлович – доктор історичних наук, професор кафедри новітньої історії України ім. М. Грушевського. Був головою Первинної профспілкової організації працівників ЛНУ ім. І. Франка. З 2019 року обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку університету. На посаду ректора його висунула профспілка ЛНУ.
Кухарський Віталій Михайлович – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної математики. З 2014 року він є проректором з науково-педагогічної роботи та інформатизації. Один із засновників та член правління громадської організації «Лабораторія Ідей».
Осередчук Ольга Анатоліївна – докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри загальної педагогіки та педагогіки. З 2019 року до 2024 року очолювала Центр маркетингу та розвитку університету.
Раделицький Юрій Орестович – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку та аудиту. У 2020 році його обрали депутатом Львівської обласної ради від партії «За майбутнє», але наразі він безпартійний. Раделицький очолює у ЛОР комісію з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій.
Столярський Олег Васильович – кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права. Його науковими інтересами є міжнародне публічне право, приватне, кримінальне, фінансове та авіаційне право.
Згідно з українським законодавством, чинний ректор Володимир Мельник не може більше очолювати виш, оскільки одній і тій же людині заборонено обіймати посаду ректора більше як два терміни, кожен з яких становить п’ять років (його обрали в 2014 і переобрали у 2019 рр.). Однак університет він, схоже, не збирається залишати.
Нещодавно медіа дізнались про те, що в ЛНУ, схоже, вирішили «влаштувати будущину» Володимиру Мельнику. Як писав ЗІФ, йдеться про внесені в Статут університету зміни, які затвердила скликана поспіхом конференція трудового колективу – про включення «радника ректора» (цю посаду віддають Мельнику як своєрідну синекуру) до складу Вченої ради та ректорату.
Як відбуватимуться вибори
«Оргкомітет запрошує всіх, хто уповноважений брати участь у голосуванні, спланувати свою присутність на виборчих дільницях. Для отримання виборчого бюлетеня необхідно надати документ, який підтверджує особу. Цими документами є паспорт громадянина України, електронний паспорт громадянина України, посвідчення працівника Університету, студентський квиток, електронний студентський квиток», – повідомляє оргкомітет.
Як зазначив його голова Анатолій Романюк, у виборах ректора братимуть участь усі педагогічні працівники і їх частка разом має становити 70% всіх виборців університету. Крім того, участь у виборах візьмуть представники з числа студентів. Таких 15%. Решта – науково-допоміжний (не викладацький і не науковий) персонал. Загалом в університеті створять три виборчі комісії: дві в головному корпусі і одну – поза головним корпусом.
Вибори ректора відбуватимуться шляхом таємного голосування, яке буде здійснюватись з 09:00 до 15:00 у кількох приміщеннях без перерви (у закладах вищої освіти та його відокремлених структурних підрозділах).
О 15:00 усі дільниці зачинять і почнуть підраховувати бюлетені, підбивати підсумки по кожній дільниці та складати протоколи. Переможець повинен набрати 50+1 голос. У випадку, якщо ніхто з кандидатів не набере відповідної кількості голосів, через тиждень проведуть другий тур виборів.
Фото – пресцентр ЛНУ ім. І. Франка