У Львові судитимуть лікарку, через неналежне виконання якою професійних обов’язків помер п’ятирічний хлопчик. Під час лікування зубів у маленького пацієнта стоматологічної клініки, якому була проведена загальна анестезія, зупинилось серце. За кілька тижнів він помер в одній з лікарень.
Повідомив відділ комунікації поліції Львівської області.
Як встановили слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи слідчого управління поліції Львівщини, у грудні 2023 року, в одну із львівських стоматологічних клінік для лікування зубів у свого 5-річного сина звернулась жителька Львова.
Для знеболення лікар-анестезіолог провела дитині загальну анестезію. Під час операції з видалення зубів та лікування карієсу, яку проводив лікар-стоматолог, у пацієнта критично знизився рівень сатурації, припинилось дихання та в подальшому – зупинилось серце. Анестезіолог намагалась провести реанімаційні заходи, проте це не допомогло. Хлопчика доставили до однієї з львівських лікарень, але врятувати йому життя медики не змогли – за кілька тижнів він помер.
Під час досудового розслідування поліцейські також встановили, що насправді лікар-анестезіолог не мала належної кваліфікації для роботи з дітьми, проте вона підробила та подала в адміністрацію клініки відповідний сертифікат, внаслідок чого незаконно отримала дозвіл на лікування малолітніх пацієнтів.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.2 ст.140 (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України, ч.5 ст.27 – ч.3 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України, ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України та ст.138 (Незаконна лікувальна діяльність) Кримінального кодексу України, завершене. Обвинувальний акт скерований на розгляд суду.
Максимальне покарання, що загрожує обвинуваченій – позбавлення волі на строк до п’яти років.