Новий 18-й пакет обмежувальних заходів Євросоюзу проти росії націлений на її енергетичний, банківський та оборонний сектори, а також на торгівлю рф з ЄС.
Про це повідомила Європейська Рада, передає Укрінформ.
«Сьогодні Європейська Рада ухвалила 18 пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, які вдаряють по енергетичному, банківському та військовому секторах Росії, а також по торгівлі з ЄС, та забезпечать відповідальність росії за продовження агресії проти України. Крім того, Рада доповнила пакет, узгодивши подальші заходи щодо Білорусі», – йдеться у повідомленні.
Останні економічні та персональні обмежувальні заходи мають на меті «посилити тиск на Росію й досягти справедливого та стійкого миру для України».
ЄС узгодив санкції проти 14 осіб та 41 організації, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, в результаті чого загальна кількість підсанкційних осіб та організацій перевищила 2500.
«ЄС знижує граничну ціну на сиру нафту з $60 до $47,6 за барель, щоб привести її у відповідність до поточних світових цін на нафту, та запроваджує автоматичний і динамічний механізм для зміни граничної ціни на нафту та забезпечення ефективності граничної ціни», – заявили у пресслужбі, нагадавши, що експорт нафти все ще приносить російській владі третину її доходів.
ЄС також запроваджує додаткові санкції щодо всього ланцюга створення додаткової вартості «тіньового флоту» рф.
«Ще 105 суден підпадатимуть під заборону доступу до портів та широкого спектру послуг, пов’язаних з морським транспортом, що доведе загальну кількість суден у санкційному списку до 444. Цей захід націлений на танкери, що не належать ЄС та є частиною “тіньового флоту” Путіна, який діє в обхід механізму обмеження цін на нафту, підтримує енергетичний сектор росії або перевозить військову техніку для Росії чи крадене українське зерно», – йдеться у повідомленні.
Повноцінні санкції (заморожування активів, заборони на поїздки, заборони на надання ресурсів) спрямовані проти російських та міжнародних компаній, що керують суднами з тіньового флоту, трейдерів російської сирої нафти та головного клієнта тіньового флоту – нафтопереробного заводу в Індії, основним акціонером якого є «Роснафта».
ЄС вперше вніс до списку капітана одного із суден «тіньового флоту», а також приватного оператора міжнародного реєстру прапорів.