Зміни до Податкового кодексу, зокрема, зниження ставок ПДВ, допоможуть здешевити продукти харчування. Відповідний законопроект № 3305 зареєстрували у Верховній Раді депутати від групи «За майбутнє» Сергій Мінько, Тарас Батенко, Геннадій Вацак, Антон Кіссе, Ігор Колихаєв та Дмитро Лубінець. Про це повідомляє прес-служба партії УКРОП.
Як ідеться у пояснювальній записці до законопроекту, українці витрачають майже половину своїх доходів саме на їжу. Гірша ситуація – в Уганді, Казахстані, Бангладеші та Нігеріїї.
Для здешевлення вартості продуктів харчування країни Європейського Союзу застосовують знижені ставки податку на додану вартість. Це передбачено відповідною директивою ще від 2006 року. Так, у Польщі і нині знижені ставки податку на додану вартість. Ставка для соціально важливих продуктів харчування там становить 5%, для решти – 8%. В Україні ж знижена ставка (7%) діє для ліків і медичних товарів.
Депутати нагадують, що Указом Президента України від 30.09.2019 року №722/2019 визначені цілі сталого розвитку України на період до 2030 року, серед яких визначені цілі подолання бідності, подолання голоду, поліпшення харчування. Відповідно, у законопроєкті 3305 пропонують внести зміни до підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України, в якому передбачити запровадження зниженої ставки податку на додану вартість у розмірі 7% за операціями, пов’язаними з постачанням основних продуктів харчування (відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»).
Як зазначають ініціатори законопроекту, держбюджет від цього не втратить. Адже зниження цін призведе до збільшення обсягів продажу, а отже – і подальших надходжень до бюджету. При цьому соціально значущі продукти можуть подешевшати приблизно на 10%.