АкцентиУ центрі Львові встановили інсталяцію, присвячену молоді

У центрі Львові встановили інсталяцію, присвячену молоді

-

У центрі Львові встановили інсталяцію, присвячену молоді

АкцентиУ центрі Львові встановили інсталяцію, присвячену молоді

До Дня молоді на площі Ринок встановили скульптуру відомого українського митця Сергія Майдукова. Інсталяція зображає силует людини, виконаний у яскраво-помаранчевому кольорі, що тримає сонце. Вона присвячена українській молоді — поколінню, яке не боїться темряви, бо несе в собі світло.

Повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Автор скульптури Сергій Майдуков — відомий український художник. Його роботи зберігаються в Бібліотеці Конгресу США, присутні в публічних просторах Києва та експонуються на постійній основі в залі сучасного мистецтва Одеського художнього музею.

Оскільки у 2025 році Львів є Молодіжною столицею Європи, в місті хотіли встановили артоб’єкт, який завжди нагадуватиме львів’янам і туристам про цю важливу відзнаку. В процесі пошуку найкращого рішення Сергій Майдуков запропонував свою ідею зобразити «тих, хто несе сонце-іскру».

«Ця скульптура є символом покоління, яке творить майбутнє. А це є наша молодь, яка летить до зірок, це молодь, яка на фронті, молодь, яка волонтерить, молодь, яка лікує, реабілітує. Це молоді люди, які у своєму служіння віддають частинку себе і їхня енергетика лине з серця до небес.

Цей рік є особливим для нас. Наш Львів став Молодіжною столицею Європи. І це у час, коли ми перебуваємо у війні, коли 58 тисяч наших львів’ян, більшість з яких – молоді хлопці і дівчата, є на фронті. Я дуже гордий за усіх наших молодих людей, які є втіленням незламності і сили духу.

Відтак, хочу подякувати Сергію Майдукову за цей прекрасний образ-символ української молоді», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Колір скульптури було обрано тепло-помаранчевим. На думку автора, таким чином буде сприйматися міське середовище навколо. Спершу ідея Сергія була у тому, аби фігура тягнулась до птаха, але дійшов висновку, що є ризик: птах може зчитуватися як птах миру, що сьогодні неприйнятно. Тому він повернувся до людини, що тримає сонце. Це більш бурхлива композиція, а сонце-іскра — це обмін енергіями, і це більше пасує емоції столиці молоді.

«Інсталяція «Ті, хто несуть сонце-іскру» — це втілення молодості, якою вона є: жива, рухлива, мінлива, наповнена внутрішнім світлом і тремтінням від сили, яка тільки-но прокидається. Молодість, що ще немає остаточної форми, але вже проникає в простір – як намір, як енергія, як рух.

Сама фігура — узагальнений образ покоління, що зростає разом зі своїм часом і формує нові сенси. Вона стоїть на простій і надійній основі. Цей матеріал — про опору, про міцність, про точку, з якої починається рух.

Фігура тримає у долонях іскру — сонце, спалах та ідею. Це момент осяяння, коли народжується зміст. Це той стан, коли ти ще не знаєш, куди веде шлях, але вже вирушаєш.

У рік, коли Львів став Молодіжною столицею Європи, ця скульптура втілює молодість, з якої проростає зміна — через ідею, через дію, через світло, що живе всередині», — розповідає автор скульптури Сергій Майдуков.

Відкриття інсталяції відбулось за фінансової підтримки KredoBank напередодні Міжнародного дня молоді у рік, коли Львів несе титул Молодіжної столиці Європи.

«Для КредоБанку важливо підтримувати ініціативи, які надихають і залишають по собі світло. Ця інсталяція — наш спосіб подякувати Львову та українській молоді за енергію, якою вони щодня діляться з країною», — наголосив Якуб Карновскі, голова правління KredoBank.

Також до події долучився мер Фрайбурга, німецького міста-побратима Львова, Мартін Горн.

«Львів і Фрайбург є містами партнери вже тридцять років. Тому мені надзвичайно приємно сьогодні бути тут, бути учасником і підтримкою всього, що зараз відбувається у вашому місті. Підтримувати ваш розвиток, вашу енергію до життя.

Справжні друзі пізнаються у біді і допомагають один одному у складних ситуаціях. Тому пам’ятайте, що наше місто є і залишатиметься надійним другом для вас. Ми співпрацюємо у багатьох проєктах – освітніх, медичних. Я щиро радію вашим успіхам і вірю, що наша дружба триватиме завжди», – наголосив мер Фрайбурга Мартін Горн.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
чисте небо
13.1 ° C
13.1 °
13.1 °
73 %
1.7kmh
0 %
Ср
27 °
Чт
28 °
Пт
28 °
Сб
30 °
Нд
20 °
- Advertisement -