1–2 вересня у Львові відбудуться “Дні Херсону” – серія подій, що має на меті підтримати місто-герой, привернути увагу до його пошкодженої культурної спадщини та зміцнити партнерство між громадами двох міст. Організатори наголошують, що такі зустрічі є не лише актом солідарності, а й майданчиком для обміну досвідом у збереженні та відновленні історичного середовища.
Повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Захід розпочнеться 1 вересня о 16:00 з відкриття виставки «Херсон. Зранена спадщина» на площі Ринок. Експозиція представить херсонські пам’ятки, пошкоджені російськими обстрілами.
Того ж дня о 17:00 херсонський історик і краєзнавець Олексій Паталах прочитає лекцію «Козацтво на Херсонщині» та представить свої дві тематичні книжки. Подія відбудеться у Львівському Культурному хабі (вул. Кн. Романа, 6). Вхід, за умови попередньої реєстрації, вільний.
«Херсон, як і багато українських міст, зазнав значних руйнувань внаслідок повномасштабної війни. Попри виклики, він продовжує жити й розвиватися. Запрошуємо всіх охочих відвідати заходи, аби разом підтримати херсонську громаду та відкрити для себе багату історію і культуру міста над Дніпром», – зазначили в ЛКП «Бюро спадщини».
2 вересня заплановані робочі зустрічі між представниками обох міст. Головна увага буде зосереджена на перейнятті досвіду Львова у збереженні історичної архітектури, реставрації пам’яток та промоції бренду міста.