Вчора, 13 квітня Верховна рада проголосувала проект Урядових змін до закону про Державний бюджет на 2020 рік, попри значні зауваження парламентарів.
Так, представники депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді вважають, що зміни до бюджету спрямовані на витрачання коштів, а не покликані сприяти зростанню економіки та розвитку інфраструктури, не передбачають стимулів та допомоги економіці України в час всесвітньої економічної кризи.
Також вони зазначають, що скорочення видатків на розвиток культури, освіти, мистецтва призведе до згортання позитивних тенденцій останнього часу щодо відродження цих важливих сфер життя громадян України.
«Урядовий проект закону не передбачає допомоги місцевим бюджетам в умовах скорочення їхніх надходжень через запроваджені останнім часом податкові пільги, на додаток, органи державної влади безпосередньо звільняються від необхідності компенсації втрат місцевих бюджетів.
Зміни до бюджету спрямовані не на скорочення боргового зобов’язання країни, а на його збільшення, при цьому джерела таких запозичень є нереалістичними, або з кабальними умовами в час всесвітньої економічної кризи. У цьому зв’язку слід визнати, що представники української влади навіть не спробували провести переговори з міжнародними кредиторами України щодо реструктуризації боргів країни», – йдеться у зверненні депутатів «За майбутнє».
Під час роботи над проектом змін до Держбюджету, депутати «За майбутнє» відстояли збереження Державного фонду регіонального розвитку з фінансуванням 4,9 млрд. грн. «Попри значне скорочення, у порівнянні з затвердженими на цей рік 7,5 млрд. грн., ці кошти, за умови розумного їх застосування, зможуть стати значним елементом допомоги органам місцевого самоврядування.
Також вдалось домогтись збільшення фінансування Українського інституту книги та Українського культурного фонду, у порівнянні з редакцією законопроекту, що був відправлений на повторне перше читання», – повідомляють нардепи.
Крім цього, представники групи «За майбутнє» змогли переконати Уряд не зменшувати фінансову підтримку українських виробників сільськогосподарської продукції, що є надзвичайно важливим на фоні всесвітніх побоювань щодо виникнення голоду внаслідок економічної кризи, до якої призвела пандемія коронавірусної хвороби.