АкцентиУ Львові офіційно погодили нове місце для поховань захисників

У Львові офіційно погодили нове місце для поховань захисників

-

У Львові офіційно погодили нове місце для поховань захисників

АкцентиУ Львові офіційно погодили нове місце для поховань захисників

Сьогодні на пленарному засіданні міськради офіційно погодили нове місце для продовження поховань Захисників та Захисниць України. Йдеться про ділянку на вул. Пасічній, що до завершення процесу декомунізації була відома як Пагорб Слави. Тепер це — сектор Поля почесних поховань № 87, який входить у межі Личаківського цвинтаря та розташований у пішій доступності від нинішнього місця поховань на вул. Мечникова. 

Повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Варіанти нових ділянок для поховань у місті розглядали більше року. Цю локацію погодили з ветеранами, родинами загиблих, архітекторами, науковцями та іншими експертами, що входять у робочу групу з увіковічення пам’яті Героїв національно-визвольних змагань за Незалежність України.

 

Схема розпланування Поля почесних поховань № 87 на вул. Пасічній
Схема розпланування Поля почесних поховань № 87 на вул. Пасічній

«Ми разом досить довго працювали над цим рішенням, мали широке обговорення. Це – один з викликів, які нам диктує війна. Поза тим працюємо над іншим стратегічним рішенням у вирішенні питань, пов’язаних із похованнями наших військових», — зазначив керуючий справами виконкому ЛМР Євген Бойко.

Так, Поле почесних поховань № 87 матимете 12 секторів. Наразі на місці виконано такі роботи:

  • сформовано головну алею з дренуючим покриттям, стійким для проведення церемоній у будь-яку пору року;
  • облаштовано зону церемоніалу, повністю очищену від радянських ідеологічних елементів;
  • збережено всі зелені насадження, за винятком кількох аварійних туй;
  • попередньо закладено простір для майбутніх елементів української меморіальної архітектури, які визначатимуться через фаховий конкурс.

 

Схематичне зображення території Личаківського кладовища, де видно, що нова ділянка розташована у пішій доступності від нинішнього місця поховань на вул. Мечникова
Схематичне зображення території Личаківського кладовища: нова ділянка розташована у пішій доступності від нинішнього місця поховань на вул. Мечникова

Поруч із новим сектором розташований монастир сестер-служебниць Непорочної Діви Марії. Місто веде з ними діалог про облаштування каплиці, де родини загиблих зможуть отримувати духовну й ментальну підтримку.

Додамо, що Поле почесних поховань № 86а на вул. Мечникова, де наразі здійснюють поховання військових, вже майже заповнене.

Також місто працює над створенням майбутнього загальноміського військово-меморіального кладовища, яке буде відповідати світовій практиці вшанування військових.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
хмарно
3.4 ° C
3.4 °
3.4 °
87 %
4.7kmh
100 %
Вт
5 °
Ср
9 °
Чт
3 °
Пт
1 °
Сб
3 °
- Advertisement -