У мережі з’явилося відео інтерв’ю нинішнього лідера партії «Голос» Святослава Вакарчука за 2014 рік.
На записі Вакарчук російською мовою закликає українське суспільство й політикум забути про мову, героїв й історію, а також дозволити кожній області самій визначатися, як їй жити, передає Вголос.
Пряма мова Святослава Вакарчука:
«Влада повинна по-справжньому навчитися слухати думку кожної людини в цій країні. На Заході він, на Сході, у Криму чи в Києві – це не важливо. Кожна людина і її думка мають бути почуті.
Що зараз я пропоную зробити. Повернутися у мирний час. Політикам і політтехнологам припинити натравлювати людей одне на одного через вигадані приводи. Забути, винести за дужки поняття «мова», «герої», «історія». Це не ті речі, з якими ми маємо йти далі. Нехай у Донецьку люди самі ухвалюють рішення щодо культурних пам’ятників, назв вулиць, вшанування героїв, як вони вважають за потрібне.
Просте і зрозуміле гасло: ми різні, але ми разом.
Я вважаю, що абсолютно непотрібним, контрпродуктивним, дратівливим було скасування закону про мови відразу в другий день роботи сесії ВРУ. Не треба було цього робити! Є багато думок, правильний він чи ні. Але тоді його не треба було чіпати. Це помилка.
Російськомовний українець – це така ж гордість, як і україномовний українець. Це два рівноцінних громадян своєї країни, кожен з яких повинен працювати на благо своєї країни, захищати її, гордитися нею, бути готовим захищати інтереси цієї країни у разі чого.
Ми різні, але ми разом. Якщо політик дійсно буде вважати, що якщо ми різні, але ми разом, і буде працювати на цю ідею, то не важливо, звідки він, хто він, яка у нього рідна мова. Він поважатиме обидві мови, і всі інші мови. Він поважатиме культуру, звичаї, він не буде силою руйнувати пам’ятники. Він працюватиме на те, щоб країна об’єднувалася.
У мешканців України можуть бути друзі у різних країнах. І у мене вони є в Росії. Ми повинні дружити, у нас не має бути ворогів. Але коли ми говоримо про країну, утопія говорити, що є у країни друзі чи вороги. У країни не повинно бути ні друзів, ні ворогів. У країни повинні бути тільки інтереси».