Народний депутат України Тарас Батенко розкритикував ініціативу МОЗ щодо впровадження дистанційного навчання у школах з 1 вересня, незалежно від епідеміологічної ситуації в Україні.
«Хочу застерегти МОН та Уряд від таких необдуманих дій. Спілкуючись з освітянським та батьківським середовищем, з’ясував, що вони проти цієї ініціативи. Діти мають повне право на безтурботне дитинство, соціалізацію та здобуття якісної освіти», – каже він.
За його словами, українські школярі не отримають той необхідний обсяг знань, адже дистанційне навчання це передусім самоосвіта, для якої потрібна сильна мотивація і самоорганізація. Крім цього, технічне забезпечення українських шкіл, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Далеко не всі вчителі забезпечені потужними комп’ютерами, засобами відеозв’язку та іншими необхідним обладнанням.
«Найважливіше те, що школярів позбавляють права на щасливе дитинство, яке вони проводять разом зі своїми друзями у шкільних коридорах, на перервах та поза школою. Школа це не лише місце для отримання знань, а й соціокультурне середовище, яке формує самовизначення дітей у моральній, інтелектуальній, комунікабельній, цивільній та трудовій сферах.
Навчальний рік 2020/2021 повинен розпочатися саме 1 вересня та без попереднього введення обов’язкової дистанційної форми навчання», – наголосив Тарас Батенко.