ПолітикаЛідера ОУН Андрія Мельника та його дружину перепоховали на...

Лідера ОУН Андрія Мельника та його дружину перепоховали на Національному меморіальному кладовищі

-

Лідера ОУН Андрія Мельника та його дружину перепоховали на Національному меморіальному кладовищі

ПолітикаЛідера ОУН Андрія Мельника та його дружину перепоховали на Національному меморіальному кладовищі

На Національному військовому меморіальному кладовищі за участю Президента Володимира Зеленського відбулася церемонія перепоховання останків лідера ОУН Андрія Мельника та його дружини Софії.

Про це повідомив Укрінформ.

«Сьогодні ми всі разом бачимо, що українська ідея може здолати те, що, здавалося б, було абсолютно нездоланним. Зараз, коли ми на українській землі, під нашим українським прапором, під звуки українського національного гімну віддаємо належну шану нашим українським героям. Ми відчуваємо в серці все те, через що українці були змушені пройти, що довелось нашому народові витримати», – наголосив глава держави під час церемонії.

Він нагадав, що чимало українських величних постатей «спочивають не вдома, а волею історичної несправедливості розкидані по світу», й усі вони заслуговують бути вдома, в Україні.

«Зараз тільки перший крок. Ми вже почали роботу, щоб Євген Коновалець повернувся додому і багато інших таких українців», – сказав Президент.

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук, яка опікувалася питанням повернення останків Андрія Мельника та його дружини, зазначила, що нині триває робота над законопроєктом про Пантеон героїв.

«У нас зараз у планах прийняття закону про Пантеон, який визначить рамки, основні критерії, хто може бути похований, після якого року, після якого віку – це буде прописано в законі. Ця рамка дасть можливість Кабінету міністрів приймати нормативні правові акти. Постановами буде відповідно прийматися рішення по кожному видатному українцю чи українці», – сказала Верещук.

Голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров повідомив, що на сьогодні відомо понад 11 тисяч українців, які поховані за кордоном.

«Це діячі, які боролися за Українську державу. На сайті Українського інституту національної пам’яті ми їх постійно додаємо, шукаємо, будемо ще шукати», – запевнив Алфьоров.

Після завершення церемонії перепоховання Президент також вшанував пам’ять полеглих героїв цієї війни, які поховані на Національному військовому меморіальному цвинтарі.

21 травня в Україну повернули останки полковника армії УНР, лідера ОУН у 1938-1964 роках Андрія Мельника та його дружини Софії Федак-Мельник. У зв’язку з цим розвідка опублікувала низку документів і світлин з архівного фонду.

Коментарі

[gs-fb-comments]

Останні новини

Погода у Львові

Lviv
рвані хмари
20.2 ° C
20.2 °
20.2 °
49%
6.2m/s
84%
Пн
22 °
Вт
23 °
Ср
20 °
Чт
17 °
Пт
17 °
- Advertisement -